צנרת המים בביתנו פעילה מאוד לאורך רוב שעות היממה. התקנת צנרת המים התבצעה בעבר על ידי אנשי מקצוע מתאימים ובהתאם לתוכנית כלשהי שתוכננה. חשוב מאוד לדעת שעל אף שצנרת תוכננה בצורה הטובה ביותר, במהלך השנים היא עלולה לפתח שחיקה. כמו כן, יתכן מאוד שהצנרת לא תוכננה כראוי. בין אם הצנרת נשחקה ובין אם היא לא תוכננה או הותקנה כראוי, יתכן מאוד שבצינורות השונים יתפתחו בעיות שונות. על כן, בכל מקרה שבו יש בעיה כלשהי בצנרת המים שלכם, יש להזמין את איש המקצוע הטוב ביותר בתחום תיקון צנרת מים.
 
תיקון צנרת מים
 

מתי יש צורך בתיקון צנרת מים?

 
מרבית מערכת האינסטלציה הביתית מצויה מבעד לקירות או תחת המרצפות. כלומר, יתכן מאוד שהצינורות במערכת שחוקים מאוד או מלאי חלודה ואתם אפילו לא תדעו על כך כי הם סמויים מהעין. כמו כן, יתכן מאוד שמערכת הצינורות לא תוכננה בצורה הטובה ביותר, דבר אשר יכול ליצור בעיות בטווח זמן קרוב או רחוק. הבעיה העיקרית שיכולה להיווצר כתוצאה מנזקים בצנרת המים בשל שחיקה שלהם או תכנון לא תקין היא: נזילה מאחד הצינורות במערכת. בעוד שישנן נזילות אשר מופיעות כזליגה של טיפות מים וניתן לראות את המיקום שלהן, ישנן נזילות אשר אינן באות לידי ביטוי בנזילת מים פעילה כי אם בסימנים שונים כגון: סימני רטיבות על הקירות, חשבון מים גבוה מהרגיל, סימני התקלפות על הקירות, סימני עובש על הקירות ועוד. במקרה שבו מופיעים סימנים מעין אלה, כדאי שתבדקו האם קיימת נזילה כלשהי או בעיה כלשהי הדורשת תיקון צנרת מים.
 

איתור מקור הנזילה בשלב הראשון

 
על מנת לתקן נזילה בצינור מים, חשוב מאוד לדעת שיש צורך לאתר את מקור הנזילה. כיום ניתן לאתר מקור נזילה מבלי להסב נזק כלשהו למבנה. בעבר לצורך מציאת מקור הנזילה היה צורך לחשוף את הצנרת בקירות או ברצפות, דבר שהיה מסב נזק למבנה. כיום, באמצעות מצלמה תרמית, המהווה מצלמה שפועלת על קרני אינפרה אדום שמזהה הבדלי טמפרטורות במשטחים שונים, ניתן לאתר את מקור הנזילה באופן קל, מהיר ונוח ומבלי שיהיה צורך להסב נזק כלשהו למבנה.
 

כיצד מתבצע תיקון צנרת?

 
לאחר שמגלים את מקור הנזילה המדויק, יש צורך לבחור את שיטת הטיפול המתאימה לצורך תיקון צנרת מים. במבנים ישנים מאוד לא פעם יהיה צורך להחליף את הצנרת וזאת בשל צנרת רקובה או צנרת שעלולה להתפרק. במקרים אחרים שבה הצנרת חדשה באופן יחסי, ניתן לתקן את צינור המים בנקודה אחת שמהווה את מוקד הנזילה. את התיקון המקומי ניתן לבצע על ידי כלים מתקדמים ומשוכללים, אשר מאפשרים את ביצוע עבודת התיקון בצורה נוחה ומבלי להסב נזק כלשהו למבנה. כמובן שבכדי לבחור את שיטת התיקון המתאימה לצנרת המים שלכם, יש צורך לבחור באיש מקצוע אשר מנוסה בתחום תיקון צנרת מים, אבחון נזילות ועוד.
 

כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הרלוונטיים עבור תיקון הצנרת?

 
כאמור, בכדי לתקן צנרת מים ראשית כל יש לאבחן מקור נזילה, את היקף הנזילה ועוד. לאחר מכן, בהתאם לתוצאות בדיקת איתור הנזילה, ניתן לבחור את הפעולה הנדרשת. אם איש המקצוע החליט כי יש צורך בתיקון נקודתי ולא בהחלפת הצנרת כולה, הוא יהיה חייב לבצע את העבודה בצורה יסודית, מדויקת ואיכותית. לכן, בטרם תבחרו את אנשי המקצוע הנדרשים לצורך תיקון צנרת מים, עליכם לוודא כי מדובר באנשי מקצוע אשר עובדים עם כלי עבודה מתקדמים ומשוכללים וכן, הם מקצועיים, מנוסים, מוסכמים ובעלי המלצות בתחום זה.