נזקי מים עלולים לגרום להפסדים כספיים משמעותיים בשל העובדה שהם יכולים לעודד תהליכים הרסניים במבנה כגון: ריקבון של עץ ופרקטים, גידול עובש וקורוזיה, ריקבון קירות גבס ועוד. מכיוון שנזקי מים עלולים ליצור השפעות הרסניות למבנה, חשוב מאוד להיעזר באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך שיקום נזקי מים באופן מידי. ההתערבות חייבת להתבצע בין ה24-48 שעות הראשונות לאחר שהוסבו נזקי מים וזאת בכדי שהחברה תצליח להציל כמה שיותר דברים במקום שנפגע כתוצאה ממים וכן, בכדי שהתהליך כולו יצלח ויסב את התוצאות הטובות ביותר.
 
שיקום נזקי מים
 

מהן הסיבות לנזקי המים?

 
ישנן לא מעט סיבות שבגינן עלולים להתרחש נזקי מים:

לא פעם, בשל אסונות טבע אשר כוללים בהם מים כגון: סופות גשמים משמעותיות, שיטפונות, סערות ועוד, הרי שמבנים יכולים להיות מוצפים במים שחלחלו אליהם מהמרחב החיצוני. במקרה שכזה, יש להזמין אנשי מקצוע מיד כאשר הבית מוצף במים וזאת בכדי למזער עד כמה שניתן את הנזקים שעלולים לנבוע כתוצאה מחדירת המים למבנה.

סיבה נוספת שעלולה לגרום לנזקי מים היא בעיות באינסטלציה. לא פעם, מתרחשים פיצוצי צנרת שאינם גלויים לעין. בשל העובדה שהם אינם גלויים לעין, לעיתים מגלים את הנזק בשלב מאוחר ורק כאשר ישנה הצפת מים כתוצאה מאותו פיצוץ. בשלב זה חשוב מאוד לאתר את מקור הנזילה, לתקן אותו וכמובן, לבחור באנשי מקצוע המתמחים בתחום איתור נזקי מים.

לא פעם בשל כשל כלשהו במכשיר חשמלי שפועל בין היתר על מים כגון: דוד החשמל, מכונת הכביסה ועוד, יתכן שייווצרו נזקי מים בבית.

 

תהליך שיקום נזקי מים- כיצד הוא מתבצע?

 
תהליך שיקום נזקי מים יחל בשלב הראשון בבדיקות רטיבות בקירות ותחת המרצפות. את בדיקת הרטיבות תחת המרצפות מתבצעים באמצעות קידוח בין המרצפות או באיזור נסתר כלשהו, לקיחת דגימה ממצע הסומסום או החול ושליחתה למעבדה ייעודית שתקבע האם המצע רטוב יותר מכפי שמותר על פי התקנים. במידה ואכן מתגלה שהמצע בעל רטיבות, יש לבצע פעולות הנדרשות לצורך ייבוש המצע.

בעוד שבעבר בכדי לבדוק האם המצע תחת המרצפות רטוב וכן בכדי לבצע את כלל הפעולות הנדרשות לצורך ייבוש מצע מעין זה, היה צורך להרים את המרצפות כולן ולהחליף את המצע כולו, הרי שכיום באמצעות שימוש צינורית קטנה שמחוברת למכשיר ייבוש ייעודי, ניתן לייבש את המצע התת רצפתי באמצעות ביצוע קידוחים קטנים ברצפה ותו לא.

כמו כן, יש צורך לבצע בדיקת מד רטיבות בקירות הבית באמצעות מכשיר מיוחד. אם מתגלה במכשיר הרטיבות תוצאה גבוהה מהמותר, יש צורך לייבש גם את הרטיבות בקיר.

כמובן שתהליך שיקום נזקי מים יכלול גם את שאיבת המים הקיימים בתוך המבנה בכל מקרה של הצפה, ייבוש הריהוט והמכשור אשר מצוי במבנה בצורה הטובה ביותר ועוד. עבור שיקום נזקי מים, חשוב מאוד לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.

 

נזקי מים - כיצד הם באים לידי ביטוי?

 
נזקי מים יכולים להיות רבים. הנזקים יבואו לידי ביטוי באופנים שונים כגון: ראשית כל, נזקים קונסטרוקטיביים אשר יכולים לבוא לידי ביטוי לחלודה בברזל המבנה ובשל כך השפעה על חוזק המבנה, כאשר מדובר על נזילה המתקיימת באדמה היא עלולה להוביל לתזוזת קרקע שעלולה ליצור סדקים ותזוזת רצפות במבנה. מעבר לכך, הנזקים יכולים לבוא לידי ביטוי בבעיות בריאותיות כגון: תופעות אלרגיה ורגישויות שונות, עובש, פטריות ועוד. נזקי מים יכולים לפגוע גם בתשתיות שכן כידוע, מים וחשמל אינם מסתדרים יחדיו. גם מערכת התקשורת עלולה להינזק ועוד. כמובן שגם פגיעה אסתטית יכולה להתחולל במקום וממבנה מעוצב ודקורטיבי, ניתן לקבל מבנה בעל כתמים בקירות, ריח לא טוב ומראה מוזנח.

אין ספק שמדובר על נזקים חמורים מאוד הדורשים שיקום משמעותי. עבור שיקום נזקי מים, חשוב לבחור את הטובים ביותר בתחום.