רטיבות בקיר פנימי

 
 
רטיבות בקירות הבית עלולה להיות הרסנית למבנה כולו. אם הרטיבות נמשכת לאורך פרק זמן משמעותי מבלי שמטפלים בה, היא עלולה להשפיע בין היתר גם על היציבות של המבנה כולו ועל כן, חשוב מאוד לאבחן רטיבות בקירות הבית באופן מהיר, על מנת להעניק את המענה הטוב ביותר לגורם לרטיבות ולמנוע מהרטיבות להתפשט. רטיבות בקירות פנימיים מתרחשת בשל מספר סיבות. חשוב מאוד להיות ערים תמיד לסימנים שיכולים להעיד על רטיבות בקיר פנימי כלשהו בבית ובמידה ואכן ישנם סימנים שיכולים להעיד על רטיבות בקיר פנימי, יש לפנות לאיש מקצוע רלוונטי באופן מידי.
 
רטיבות בקיר פנימי
 

ממה נגרמת רטיבות לקירות הפנימיים בבית?

 
רטיבות בקיר פנימי, עלולה לגרום למבנה כולו להיות בלתי יציב ובכך יוצרת סכנה ממשית לדיירי הבית. לכן, רטיבות בקיר פנימי חייבת להתגלות בצורה המהירה ביותר. חשוב מאוד לדעת שמלבד הפגיעה ביציבות המבנה, רטיבות בקירות הבית הפנימיים עלולה לפגוע בבריאותם של דיירי הבית. לא מעט אנשים שהייתה רטיבות בקירות הפנימיים של ביתם מדווחים על כך שהדבר יצר עובש, פטריות ובשל כך, גם בעיות נשימה לילדים שהתגוררו בבית. כלומר, רטיבות בקירות פנימיים עלולה להיות מסוכנת למבוגרים ולילדים בפרט.

רטיבות בקיר פנימי בבית עלולה להתרחש בשל מגוון סיבות. כך לדוגמא: אם באחד הצינורות המצוי מאחורי הקיר יש נזילה כלשהי, הדבר יכול לגרום לרטיבות. גם אם יש רטיבות ברצפה של הבית ולא מטפלים בה בצורה ראויה, היא עלולה לעלות כלפי מעלה ולפגוע בקירות הפנימיים של הבית. לא פעם, גם נזילה מהתקרה בשל כשל באיטום בגג, שלא מטפלים בה בזמן, עלולה לגרום לרטיבות גם בתקרה וגם בקירות הבית. אם ישנם סימנים לרטיבות בקירות הפנימיים של הבית, חשוב לבחור בשירותיו של איש מקצוע העוסק בתחום איתור מקור הרטיבות המדוברת, תיקון המקור וייבוש הקיר או הרצפה במידת הצורך.
 

מה צריך לעשות אם ישנם סימנים המעידים על רטיבות בקיר הפנימי של הבית?

 
סימני רטיבות בקירות הפנימיים של הבית, מעידים ללא ספק על בעיה חמורה, שצפויה ללכת ולהחמיר במידה ולא תטופל. מיד כאשר מגלים סימן כלשהו שמעיד על רטיבות בקירות הפנימיים של ביתכם כגון: עובש, פטריות, סימני קילוף קירות, ריח לא טוב בחלל, כתמי רטיבות גדולים על הקירות ועוד, יש לפנות לאנשי מקצוע המצבעים בדיקת רטיבות בקיר ומטפלים הן במקור של הרטיבות והן ברטיבות עצמה. אנשי המקצוע המדוברים יאתרו באמצעים טכנולוגיים משוכללים את הגורם לרטיבות בקיר הפנימי, יבצעו פעולה הרלוונטית לצורך נטרול הגורם כגון: החלפה של חלקי צנרת, תיקון האיטום, ייבוש תת רצפתי או כל פעולה אחרת הנדרשת ולאחר מכן, יבצעו תהליך ייבוש לקיר הפנימי.
 

כיצד בוחרים את אנשי המקצוע לצורך טיפול ברטיבות בקיר פנימי?

 
אם אתם זקוקים למאתר נזילות לצורך איתור מקור רטיבות כלשהי ותיקון המקור המדובר, כדאי שתשימו דגש על מספר פרמטרים בטרם אתם בוחרים את אנשי המקצוע הרלוונטיים לכם: ראשית כל, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע בעלי המלצות. שנית, חשוב מאוד לבחור אנשי מקצוע אשר עושים שימוש בציוד מתקדם ומשוכלל במהלך עבודתם וזאת בכדי לוודא שהם יספקו לכם את הפתרון לבעיית הרטיבות בצורה קלה, מהירה, יעילה ונוח. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שמדובר על אנשי מקצוע אמינים וזמינים אשר יגיעו אליכם כמה שיותר מהר, יאתרו את הבעיה כמה שיותר מהר וכמובן, יעניקו לה טיפול מתאים ואיכותי.

בכדי למנוע נזק למבנה הנובע כתוצאה מנזילות מים, חשוב מאוד שלא להתפשר על אנשי המקצוע הנדרשים לצורך ביצוע העבודה המדוברת.