צילום קווי ביוב

 
 
בעיות בביוב עלולות להיות דבר לא נעים כלל, הן מבחינת הריח שהן מסבות, הן מבחינת העובדה שהן יכולות לגרום לנזקים בריאותיים לכל אדם ששוהה במקום והן מבחינת אי הנעימות הרבה הנגמרת לכל אדם שמתגורר בסביבת קווי הביוב שלפתע עולים על גדותיהם מכל סיבה באשר היא. כאשר מדובר על בעיות ביוב שחוזרות על עצמן, חשוב מאוד לצלם את קווי הביוב באופן מקצועי וזאת בכדי לגלות מהו המקור של הבעיה. צילום קווי ביוב הוא תהליך הדורש סיב אופטי מיוחד עם מצלמה. על אף שמדובר בהליך מורכב ולא מאוד זול, אין ספק שכאשר יש צורך חשוב לבצע אותו, על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.
 
צילום קווי ביוב
 

צילום צנרת ביוב- מתי יש צורך בכך?

 
ישנם מספר מקרים שבגינן יש צורך לצלם את קווי הביוב:
אם מדי פעם יש לכם סתימה בביוב, זה בהחלט דבר שגרתי שאיננו דורש מתן תשומת לב מהותית לעניין. יחד עם זאת, אם האינסטלטור ביקר אצלכם כבר יותר מפעמיים בחודש בשל סתימה כלשהי בביוב, חשוב מאוד לבדוק למה זה קורה. כאשר מדובר על סתימות המתרחשות שוב ושוב תוך פרק זמן קצר, אין ספק שיש לכך גורם שיש לעמוד על טיבו. במקרה שכזה, צילום מקצועי של קווי הביוב הוא קריטי בכדי לבדוק מהו הגורם שבגינו מתחוללות שוב ושוב סתימות בביוב שלכם.

לפני שאתם חותמים על חוזה רכישת דירה, חשוב מאוד לוודא כי צנרת הביוב תקינה וכי היא לא תעשה לכם בעיות. צנרת ביוב לא תקינה עלולה לגרום לא מעט בעיות ואם אתם רוכשים דירה ישנה או דירה שניתן לראות בה סימני רטיבות, אין ספק שחשוב מאוד לוודא כי צנרת הביוב תקינה עוד בטרם אתם מחליטים שאתם הולכים על הדירה המדוברת וחותמים על חוזה. גם במקרה שכזה, צילום קווי ביוב זוהי הפעולה שיש לבצע

אם אתם מעוניינים לבנות מבנה כלשהו שיכיל בו אנשים כגון: יחידת דיור בתוך ביתכם, עליכם להוציא טופס אישור אכלוס המעיד על כך שהמבנה מתאים למגורים. חלק מהדרישות בטופס זה כוללות דו"ח של מאתר נזילות אשר בין היתר יבצע גם צילום קווי ביוב בבדיקה זאת.
 

כיצד מבצעים צילום קווי ביוב?

 
אם יש לכם סתימה כלשהי בביוב, תהליך צילום צנרת הביוב יתחיל כמובן בפתיחת הסתימה. לאחר שפותחים את הסתימה ניתן להכניס את הסיב האופטי. הסיב האופטי הוא דק מאוד ואין לו יכולת לפתוח סתימות. כמו כן, במקרה שבו הביוב מוצף, יש לבצע שאיבה של הביוב טרם ביצוע הצילום שכן, רק כך התמונות יצאו מספיר ברורות.

לאחר שפותחים את סתימות הביוב או שואבים את ההצפה, זה הזמן להחדיר את המצלמה לקו הביוב. המצלמה מעבירה בשידור ישיר את כל מה שמצוי בתוך קו הביוב לרבות ליקויים שונים כגון: שורשים שצמחו לקו הביוב, חפצים שנתקעו בו, חלודה ועוד.

בשלב השלישי, לאחר צילום קו הביוב, איש המקצוע שביצע את התהליך יפיק לכם דו"ח שבו הוא מפרט את כל הממצאים שנמצאו בקו הביוב שלכם. בהתאם לממצאים הללו הוא יעניק המלצות בדו"ח.

אם אתם מעוניינים בצילום צנרת ביוב שיתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום, צרו קשר עם א. ר איתור נזילות וקבלו הצעת מחיר משתלמת לצילום קווי ביוב.

 

מי יכול לבצע צילום קווי ביוב?

 
לא כל אינסטלטור יכול לבצע צילום קווי ביוב. כמו כן, לא כל איש מקצוע העוסק בתחום איתור נזילות הוא מספיק מקצועי ומיומן בכדי לבצע צילום קווי ביוב באמצעות מצלמה משוכללת ומקצועית הכוללת גם סיב אופטי. בכדי להשתמש במצלמה המדוברת, יש צורך במיומנות. על כן, הדבר הראשון שחשוב שתדעו על צילום צנרת ביוב הוא שחשוב לבחור באיש מקצוע הידוע ביכולת המקצועית שלו לבצע את הצילום המדובר ברמה הגבוהה והמדויקת ביותר. מעבר לכך, על מנת שהדו"ח שיופק לכם יהיה קביל בבית המשפט, הוא צריך להיות מוגדר כחוות דעת של מומחה ולכן, בטרם אתם בוחרים איש מקצוע הרלוונטי לצורך ביצוע צילום בקווי הביוב, עליכם לוודא כי הוא מוכר כמומחה.