עובש על הקיר

 
 
עובש על הקיר כתוצאה מלחות מוגברת או רטיבות. לא פעם עובש מופיע בקירות חדר האמבטיה שכן, מדובר על חדר שבו משתמשים באופן תדיר במים. אם עובש על הקיר מופיע בחדר האמבטיה, סביר להניח שהוא מופיע על הקירות בשל השימוש האינטנסיבי במים בחדר זה והלחות המוגברת המצויה בו ועל כן, בעיקר צריך למצוא את הדרך לאוורר את החדר. אולם, לא פעם מופיע עובש על קירות החדרים האחרים שבבית. במקרה שכזה, סביר להניח כי העובש הופיע כתוצאה מנזילה של מים. בכל מקרה שבו מופיע עובש על הקיר באחד מקירות הבית שלא מצויים בחדרים שבהם משתמשים באופן תדיר במים כגון: חדר האמבטיה, חשוב מאוד להזמין איש מקצוע המומחה בתחום איתור נזילות, שיסייע לכם למצוא את המקור לעובש שעל הקיר ולטפל בכך בצורה הטובה ביותר.
 
עובש על הקיר מסוכן
 

מדוע נוצר עובש על הקיר?

 
כאמור, עובש על הקיר ייווצר לרוב כתוצאה מרטיבות ומים המצויים בקיר. אם אתם רואים כתמי עובש על אחד מהקירות בבית שלכם, ככל הנראה ישנה נזילה כלשהי בצנרת המצויה מאחורי הקיר המדובר או מאחרי קירות אחרים בבית ויש צורך לאתר את הנזילה המדוברת. איתור נזילה איננה דבר פשוט. חשוב מאוד לדעת שהמיקום של כתמי העובש על הקיר, איננו מעיד על המיקום של הנזילה ולכן, חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע אשר מאתר נזילות בצורה המקצועית והמתקדמת ביותר שיכולה להיות וזאת בכדי שלא להסב נזק כלשהו לקירות הבית, שידרוש לאחריו תהליך תיקון ושיפוץ.
 

מדוע עובש בקיר הוא דבר מסוכן?

 
מיד כאשר מבחינים בכתמי עובש בקיר בבית, גם אם מדובר בכתמים קטנים, חשוב להזמין את שירותיו של איש מקצוע עבור איתור מקור הנזילה. כתמי עובש שלא מטפלים במקור שלהם, עלולים להתפתח ולגדול ולבוא לידי ביטוי גם בקירות נוספים בבית. מעבר לעובדה שכתמי העובש פוגעים באופן מהותי בנראות הוויזואלית של הבית ובדקורטיביות שלו שכן, מדובר על כתמים שלא נראים טוב כלל, הרי שכתמי עובש יכולים לפגוע בבריאותם של דיירי הבית. דיירי הבית אשר נושמים את האוויר במקום שבו מצוי עובש, יכולים להיפגע מבחינה נשימתית. עובש יכול לפגוע במערכת הנשימה של ילדים בעיקר ולכן, מדובר על דבר מסוכן הרבה יותר בבית שבו מתגוררים ילדים. לכן, אם ראיתם סימני עובש על הקיר שלכם, כדאי לטפל בגורם לעובש באופן מהיר.
 

כיצד מטפלים בעובש בקיר?

 
בכדי לטפל בעובש בקיר, לא די לנקות אותו באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים, אלא יש צורך למצוא את הגורם לעובש ולטפל בו. אחד הגורמים הנפוצים לעובש בקיר הוא: נזילה המצויה מבעד לקיר. על מנת לאתר את המיקום של הנזילה, יש להזמין איש מקצוע אשר מאתר נזילות באמצעות שיטות מתקדמות ומשוכללת. איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית מהווה כיום את השיטה הטובה והיעילה ביותר כיום. באמצעות המצלמה המתבססת על קרני אינפרה אדום, ניתן לבחון הבדלי טמפרטורות בקיר נתון ובמקום שבו ישנה נזילה כתוצאה מפגם כלשהו בצינור, הטמפרטורה תהיה נמוכה יותר ועל כן, יהיה ניתן להסיק כי שם מצוי מקור הנזילה ולטפל במקור הנזילה באופן נקודתי.

לאחר שמתקנים את מקור הנזילה, כבר לא ייווצרו שוב סימני עובש בקיר. אתהסימנים הקיימים ניתן לנקות באמצעות חומרי ניקוי ייעודיים לעובש וכן, ניתן לצבועבצבע הקיר את המקום שבו היו הסימנים לאחר הליך הניקוי וזאת בכדי להעניק לביתכם אתהמראה הטוב, הנקי, האסתטי והדקורטיבי שהיה לו טרם הופיעו כתמי העובש על הקיר.