נזילה מהתקרה - מה עושים?

 
 
אם התקרה שלכם נוזלת, מדובר בסיטואציה לא נעימה כלל. תקרה יכולה לנזול בשל סיבות שונות כגון: כשל באיטום הגג, צינור שנסדק או התפוצץ אל השכנים המתגוררים בדירה מעל דירת המגורים שלכם ועוד. חשוב מאוד לדעת שכאשר מופיעה נזילה מהתקרה, יש צורך לטפל בה באופן המקצועי ביותר שכן, נזילה מהתקרה שאיננה מטופלת בזמן בצורה הטובה ביותר, עלולה להסב נזק רב למבנה. מיד כאשר מזהים נזילת מים מהתקרה או סימנים בתקרה שיכולים להעיד על נזילה, יש לפנות לאיש מקצוע העוסק בתחום איתור הסיבה לנזילה בצורה הטובה ביותר והענקת המענה הטוב ביותר, בהתאם לסיבה שבגינה נוצרה אותה נזילה.
 
נזילה מהתקרה
 

סימנים שיכולים להעיד על נזילה מהתקרה

 
לא פעם נזילה מהתקרה תבוא לידי ביטוי בטפטוף מים מהתקרה שבביתכם. אולם, ישנם סימנים נוספים שיכולים להעיד על נזילה מהתקרה, גם אם לא רואים את הנזילה בצורה של טפטוף מים ממשי. כך לדוגמא: אם אתם רואים כתמי רטיבות קטנים או גדולים על התקרה שלכם, סביר להניח שיש לכם נזילה בתקרה, כמו כן, אם אתם שנים לב שצבע התקרה שלכם כהה יותר במקום אחר ממקום אחר, ככל הנראה מדובר על נזילה. סימן נוסף שיכול להעיד על נזילה הוא התקלפות של התקרה. כמו כן, אם אתם שמים לב שיש לכם כתמי עובש או נקודות עובש על התקרה, מרבית הסיכויים שיש לכם נזילה מהתקרה שיש לברר מה המקור שלה ולטפל בה באופן מקצועי ויסודי. חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע מתאימים לצורך תיקון המקור לנזילה המדוברת מיד ברגע שמזהים סימנים שיכולים להעיד על הימצאותה של נזילה שכן, נזילה שלא מטופלת בזמן עלולה להמשיך להתפשט בתקרה ובמבנה כולו וליצור נזקים שיהיה קשה יותר לתקן אותם וכן, גם יקר יותר לתקן אותם.
 

האם ניתן לטפל בנזילה מהתקרה באופן עצמאי?

 
לא מעט אנשים בטוחים שניתן לטפל בנזילות מהתקרה באופן עצמאי. רבים מהם עולים לגג בכדי לבדוק האם מדובר על כשל כלשהו באיטום שבגינו נגרמת הנזילה וכן, לא פעם מנסים לתקן את האיטום באמצעות שימוש בחומרי איטום שונים. אולם, חשוב מאוד לדעת שלא פעם הנזילה איננה נגרמת כתוצאה מכשל באיטום אלא, בשל צינור שבור בתוך אחד מהקירות שלכם או בתקרה שלכם. כמו כן, במידה ואתם מתגוררים בבניין משותף לא פעם מקור הנזילה בכלל יכול להימצא בבית השכנים המתגוררים מעליכם. לכן, חשוב מאוד שלא לנסות לתקן את הנזילה באופן עצמאי, אלא לבחור באיש מקצוע מנוסה בתחום איתור נזילות ותיקון המקור לנזילה בצורה הרמטית, יסודית ומקצועית.
 

כיצד איש מקצוע מתקן נזילה בתקרה?

 
בעבר, כאשר היו מזמינים איש מקצוע לצורך טיפול במים כלואים בתקרה, לא פעם הוא נדרש לשבור לא מעט חלקים מהתקרה וזאת בכדי לגלות את המקור לנזילה המדוברת. אולם כיום, ישנן שיטות מתקדמות ומשוכללות יותר לצורך איתור מקור נזילה בתקרה. כך לדוגמא: ישנם אנשי מקצוע אשר מגיעים עם מצלמה טרמית אשר יכולה לזהות הבדלי טמפרטורות בתקרה אשר יכולים להעיד על צינור שבור או סדוק אשר בגינו נגרמת הנזילה. במידה ולא מדובר בבעיה כלשהי בצנרת, יש לבדוק האם מדובר על כשל כלשהו באיטום, איטום ישן מדי ועוד. במידה ומעליכם מתגוררים שכנים, יש לבדוק מה קורה בביתכם והאם מקור הנזילה בכלל מצוי אצלם. כך או כך, איש המקצוע יעניק את הטיפול המתאים בהתאם לאופי וסוג הבעיה שהתגלתה. אם מדובר בבעיה הכרוכה בנזילה כלשהי מהצנרת איש המקצוע יתקן את הצנרת באופן נקודתי או יחליף חלקים בצנרת במקרה הצורך. אם מדובר על בעיית איטום, יהיה צורך לבצע תיקון לאיטום הקיים או להחליף אותו לחלוטין. אם מדובר על בעיה אצל השכנים, הם ידרשו לדאוג לה.

חשוב מאוד לבחור איש מקצוע אמין, מומלץ ומקצועי עבור איתור מקור נזילה בתקרה וטיפול בה.