נזילה מהגג - מה עושים?

 
 
נזילה מהגג יכולה להפתיע אתכם בימי החורף הגשומים או שהיא יכולה להתרחש בכל זמן נתון, בלי קשר לעונה. אם מדובר על נזילה מהגג שהופיעה בימי הגשמים, הגיוני מאוד שמקור הנזילה הוא האיטום של הגג שאיננו מספיק הרמטי. אולם, אם מדובר על נזילה מהתקרה המופיעה לאו דווקא בעונת החורף, יכול להיות שמקור הנזילה הוא נזילה הקיימת בבית השכנים המתגוררים מעל דירת המגורים שלכם במידה ואתם מתגוררים בבית משותף או, נזילה הנוצרת כתוצאה מנזק כלשהו הנגרם לצנרת שמצויה בסמוך לתקרה. על מנת לאתר את מקור הנזילה ולהעניק לה טיפול הולם, יש לבחור אנשי מקצוע בעל ידע רחב היקף בתחום איתור וטיפול בנזילות מהגג
 
נזילה מהגג
 

איטום גג - מדוע הוא דבר חשוב?

 
אחד הדברים החשובים ביותר בכל בית מגורים הוא איטום הגג. על מנת שהבית יהווה את המקום המוגן ביותר עבור דייריו, חשוב מאוד לבצע איטום איכותי מאוד לגג המבנה. כיום ניתן למצוא שיטות איטום שונות ואנשי המקצוע שיבחרו עבור תהליך האיטום ידעו כיצד להתאים את חומר האיטום המתאים לגג המבנה שלכם. בכדי לוודא שהאיטום הרמטי ואיכותי, יש צורך לבצע בדיקת הצפה בגג. במהלך הבדיקה מציפים את הגג במים ומחכים לפחות 3 ימים. אם לאחר 3 ימים יש סימני רטיבות על הקיר, האיטום ככל הנראה לא מספיק טוב ויעיל. אם אין סימני רטיבות, סימן שהכל תקין עם האיטום. חשוב מאוד להיערך לקראת עונת החורף הגשומה ולבדוק את איטום הגג שלכם עוד טרם מגיעה העונה וזאת בכדי שבעונת החורף לא תסבלו מנזילות מהגג שנובעות מכשל כלשהו באיטום.
 

איתור נזילות בגג

 
אם יש לכם נזילה לאו דווקא בעונת החורף, חשוב מאוד שתוודאו מהו מקור הנזילה וכמה שיותר מהר. נזילה שאיננה מטופלת בזמן, עלולה ליצור נזק למבנה ואף לפגוע ביציבות שלו. לכן, מיד כאשר מבחינים בטפטוף מתקרת המבנה שלכם או בסימנים אחרים שיכולים להעיד על נזילה בגג כגון: סימני רטיבות על התקרה, עובש בתקרה, קילופים בתקרה, חשבון מים גבוה מהרגיל ועוד, יש צורך להזמין את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום איתור נזילות בגג.
איתור נזילות בגג יכול להתבצע על ידי מצלמת אינפרה אדום מיוחדת, אשר באמצעות זיהוי הבדלי טמפרטורות בשטח יכולה לסמן על מיקום הנזילה. במידה והמצלמה איננה מורה על נזילה כלשהי, ככל הנראה מדובר על כשל כלשהו באיטום, על אף שהנזילה או סימני הנזילה לא הופיעו דווקא אחרי גשם. לכן, יש צורך לבדוק גם את האיטום. אם אתם מתגוררים בדירה משותפת והבעיה היא לא אצלכם, אלא אצל השכנים המתגוררים מעליכם, חשוב מאוד לגשת לשכנים ולעורר את תשומת ליבם לבעיה, על מנת שיעניקו לה טיפול. במידה והנזילה נגרמת כתוצאה מבעיה כלשהי בצנרת המצויה בקירות הסמוכים לתקרה, יש צורך לתקן את הצנרת או להחליף חלקים הדורשים החלפה במידת הצורך.
 

מדוע חשוב לטפל בנזילות בגג כמה שיותר מהר?

 
חשוב מאוד לטפל בנזילות בגג מיד כאשר מבחינים בנזילה עצמה או בסימנים היכולים להעיד על נזילה סמויה וזאת בשל כמה סיבות: אם לא מטפלים בנזילה בזמן הקירות עלולים להתפורר. כמו כן, סימני המים הנוצרים על הקירות פוגעים בדקורטיביות ובאסתטיות של הבית כולו. כמו כן, יכול להגרם נזק לתקרה. היא יכולה להתפורר גם היא וחלקי טיח עלולים ליפול ממנה. בשלב מאוחר יותר, יתכן שנזילת המים אף תפגע בריהוט המצוי בבית בקרבת נזילת המים. גם מבחינה בריאותית נזילה בגג יכולה לפגוע בדיירי הבית שכן היא יוצרת עובש ופטריות שעלולים לפגוע במערכת הנשימה של דיירי הבית.
עבור איתור נזילה בגג ותיקון מקור נזילה, יש לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.