מתי עושים בדק בית?

 
 
בטרם רוכשים דירה, חשוב מאוד לבצע בדק בית. מדובר על בדיקות שיכולות לחסוך לכל רוכש דירה מבחינה כלכלית בטווח הקרוב או הרחוק. בדק בית יכול לסייע לכם לקבל החלטה לגבי רכישת דירת מגורים או אי רכישתה בשל כשלים שונים ובעיות שונות שאתם מגלים בבדיקות המתבצעות. לא פעם, בלתי אפשרי לראות כשלים מהותיים מאוד במערכת האינסטלציה, בחשמל שבבית ועוד, אנשי מקצוע העוסקים בתחום בדק בית, אשר יש להם ידע רחב היקף, ניסיון ואסמכה לבצע את הבדיקות המדוברות, יעניקו לכם את האפשרות לרכוש את הדירה העומדת על הפרק בלב שקט מתוך ידיעה כי הכל תקין בבית שרכשתם.
 
מתי עושים בדק בית
 

מתי כדאי לעשות בדק בית?

 
בדק בית הוא מגוון בדיקות המתבצעות לצורך בדיקת נכס אותו אתם מעוניינים לרכוש. מטרת הבדיקות היא לוודא שהנכס עומד בכל התקנים הנדרשים. ליקויי בנייה יכולים להיות קיימים בכל נכס, גם כאשר מדובר בנכס אותו רוכשים מקבלן. מכיוון שבלתי אפשרי לראות ליקויי בנייה בעין לא מקצועית או שלא באמצעות בדיקות מדוקדקות ורציניות, אין ספק שחשוב מאוד לבחור בבדק בית לצורך בדיקת הנכס. חשוב מאוד לזכור שלא פעם, כאשר לא מבצעים בדק בית ורוכשים את הנכס, ניתן לגלות ליקויים מהותיים שיגרמו לכם לבזבז לא מעט כסף על תיקונים שלהם כגון: רטיבות בתקרה, רטיבות בקירות ועוד.
 

בדק בית לדירה חדשה מקבלן

 
בדק בית כאמור הוא דבר שחשוב לעשות הן כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן והן כאשר רוכשים דירה יד שניה. על אף שלא מעט אנשים בטוחים כי בדק בית לדירה חדשה מקבלן הוא לא באמת נחוץ שכן, בסופו של דבר מדובר בדירה חדשה, בעלת תשתיות חדשות ועוד, הרי שחשוב לדעת שגם במקרה של בית חדש מקבלן, בדק בית עלול לגלות ליקויי בנייה. הקבלנים הבונים דירות מגורים חייבים לעמוד בתקנות וחוקים שונים שמרבית האוכלוסייה הרגילה איננה מבינה בהם. לא פעם, רק עין מקצועית יכולה לראות את ההבדל בין בנייה תקינה לבנייה לא תקינה. בדק בית לדירה חדשה מקבלן הוא בעצם שירות המוצע על ידי מהנדסים מקצועיים שבודקים שכל הבית נבנה בהתאם לתקנים הנדרשים על פי החוק.

כאשר מבצעים בדק בית לדירה מחדשה מקבלו ומגלים ליקויים, ניתן לבקש מהקבלן שיבצע את השינויים והתיקונים הנדרשים. במידה והוא לא עושה זאת, ניתן לתבוע אותו כאשר האסמכתא לתביעה הוא הדוח שהופק לאחר בדיקה על ידי אנשי המקצוע שעשו בדק בית לדירה.
 

בדק בית לדירות יד שניה

 
מלבד דירות חדשות מקבלן שחשוב לבצע להן בדק בית, חשוב מאוד לבצע בדיקת בדק בית גם לקניית בית יד שניה. בתהליך בדק בית לדירה מעין זאת, איש המקצוע יבחן את כלל המערכות של הבית בצורה מדוקדקת. הוא יבחן האם קיימים ליקויי בנייה. כל המידע יופק בדו"ח אשר יסייע לכם לבחור האם לרכוש את הדירה בכל זאת, האם להוריד את בעל הדירה במחיר בשל הכשלים שנמצאו או האם לבקש ממנו שיתקן את כל הכשלים שנמצאו טרם אתם רוכשים את הדירה.
 

מה כוללים בדיקות בדק בית?

 
בדק בית כולל בו מספר בדיקות: בדיקות של הצנרת ורטיבות בקירות או בתקרה, בדיקת איכות האיטום בגג, בקירות, במרפסת ועוד, בדיקת קרינה וגז ראדון, בדיקת חשמל ועוד. לאחר ביצוע כלל הבדיקות המדוברות בצורה הטובה ביותר ועם כלי האבחון המשוכללים והמתקדמים ביותר שיש, יופק הדוח המפרט את כלל הממצאים.

בדק בית הוא דבר חשוב מאוד ועל כן, יש לבצע אותו באמצעות אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.