מים כלואים מתחת לריצוף

 
 
אם הייתה לכם נזילה כלשהי מתחת לריצוף, או, אם הייתה לכם הצפה כלשהי בבית לאחר שאיתרתם את מקור הנזילה וטיפלתם בה, או לאחר ששאבתם את כל המים שהיו בביתכם בשל ההצפה, עליכם לבדוק אם יש מים כלואים מתחת לריצוף. מים כלואים מתחת לריצוף עלולים לגרום נזק משמעותי מאוד למבנה, במידה ולא מייבשים אותם. בעבר, בכדי לבדוק האם יש מים כלואים מתחת לרצפות, איש המקצוע נדרש להרים את המרצפות כולן. כמו כן, ייבוש מצע תת רצפתי פחות היה בא בחשבון ולרוב כאשר היו מגלים כי המצע התת רצפתי רטוב בשל מים כלואים, היו מחליפים את כולו בחדש. אולם כיום, באמצעות כלים מתקדמים ומשוכללים הרלוונטיים לצורך בדיקת רטיבות תחת המרצפות וייבוש המצע התת רצפתי בהתאם לצורך, ניתן לבצע את הפעולה בצורה קלה, נוחה ומבלי להסב נזק לרצפות או להחליף את המצע התת רצפתי כולו, דבר שיכול לחסוך לכם זמן וכסף.
 
מים כלואים מתחת לריצוף
 

כיצד בודקים האם יש מים כלואים מתחת הריצוף?

 
על מנת לבדוק האם יש מים כלואים תחת הריצוף, מה שצריך לעשות זה פשוט לבצע בדיקת לחות למצע התת רצפתי. בכדי לעשות את הבדיקה המדוברת, יש צורך לקדוח כמה חורים במקומות נסתרים במרצפות. מהחורים הללו לוקחים דגימה של המצע התת רצפתי ושולחים אותה למעבדה. המעבדה מעניקה תשובה תוך 24 שעות לגבי אחוז הרטיבות בדגימה. במידה ואחוז הרטיבות בדגימה עולה על המותר על פי התקן, יש צורך לבצע ייבוש למצע התת רצפתי כי ככל הנראה ישנם מים כלואים תחת המרצפות. במידה והבדיקה מעלה כי בדגימה אין רמת רטיבות גבוהה מהמותר על פי התקן, ניתן להסיק כי אין מים כלואים תחת המרצפות ואין צורך לבצע פעולה כלשהי לצורך ייבוש תת רצפתי.
 

מדוע חשוב לייבש רטיבות מתחת לריצוף?

 
חשוב מאוד לדעת שרטיבות מתחת לריצוף לא עוברת לבד אם לא מבצעים תהליך ייבוש איכותי ורלוונטי. אם לא מייבשים רטיבות מתחת לרצפה, עלולים ליצור נזק למבנה כולו שכן, מים כלואים מתחת לרצפה עלולים לחלחל גם למשקופים, לפנאלים, לקירות הסמוכים ולגרום לסימני עובש, התקלפות של קירות, התנפחות משקופים ועוד. מדובר על נזקים שדורשים השקעה כלכלית משמעותית בכדי לתקן אותם ועל כן, חשוב להקדים לאבחן מים כלואים תחת הרצפות במקרה הצורך ולייבש בצורה הרמטית ויסודית את המצע התת קרקעי.
 

כיצד מייבשים מים כלואים תחת הרצפות?

 
בכדי להפוך את תהליך הייבוש לתהליך יעיל ואיכותי, חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה המתקדמת ביותר. בכדי לייבש רטיבות מתחת לריצוף, יש לבצע קידוחי חורים ברצפה. הקידוחים יהיו לרוב בקוטר של 50 מ"מ. לקידוחים המדוברים מחדירים צינורות מיוחדים באותו הקוטר. הצינורות מחוברים למדחסים שמטרתם היא לינוק את הרטיבות המצויה מתחת לרצפות. הצינורות משלבים יחד עם פעולת היניקה העוצמתית גם דחיסת אוויר חם אשר הופך את תהליך הייבוש לתהליך טוב ויעיל יותר.
 

לבחור את הטובים ביותר עבור ייבוש מים כלואים תחת המרצפות

 
אבחון מים כלואים תחת המרצפות וכן, ייבוש הרטיבות מהמצע התת רצפתי במקרה הצורך, זוהי עבודה שחייבת להתבצע מצד אחד צורה מדויקת על מנת שהיא לא תסב נזק כלשהו למבנה. לכן, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום ייבוש רטיבות תת רצפתית, אשר פועלים הן לצורך בדיקת רטיבות והן לצורך ייבוש רטיבות עם הכלים המתקדמים והמשוכללים ביותר הקיימים כיום. מעבר לכך, חשוב לוודא מראש כי לאנשי המקצוע הנבחרים יהיה ותק, ניסיון, מוניטין והמלצות.