מים כלואים בתקרה

 
 
נזקי מים הם נזקים שעלולים להתרחש בכל מבנה. מדובר על נזקים אשר חשוב מאוד לטפל בהם כמה שיותר מהר ולכן, כאשר מזהים סימנים היכולים להעיד על נזקי מים, יש לפנות באופן מידי לאנשי מקצוע שיכולים לאתר את המקור לנזק, לטפל בו ולייבש מים כלואים במקום במידה ויש. מים כלואים לרוב יכולים להיות תחת המרצפות בשל נזילה כלשהי שהמקור שלה מצוי תחת המרצפות, בשל הצפה של ביוב או הצפה הנובעת מפגעי מזג האוויר ועוד. אולם לא פעם, נוצרים מצבים שבגינם ישנם מים כלואים בתקרה ויש לפעול בצורה הטובה ביותר בכדי למצוא את הגורם לאותם מים כלואים ולייבש את התקרה.
 
מים כלואים בתקרה
 

מים כלואים בתקרה - במה בעצם מדובר?

 
כאשר מדובר על מים כלואים, מדובר בעצם על מים שכלואים במקום כלשהו במבנה כגון: תחת המרצפות, בתקרה או מאחורי הקירות וזאת בשל נזילה כלשהי מתחת למרצפות, בדירה של השכנים המתגוררים מעל דירת המגורים שלכם ועוד. מם כלואים בתוך התקרה נוצרים לרוב מנזילה מדירה הממוקמת מעל התקרה של ביתכם, מנזילה החודרת לתקרת ביתכם בשל כשל באיטום גג המבנה וכן, כתוצאה מאדי מים שעולים למעלה ונכלאים בחלל המבני בצורת נוזל. אם יש לכם מים כלואים בתקרה של הבית שלכם, ככל הנראה הם נוצרו כתוצאה מאחת הסיבות הללו ועל כן, חשוב מאוד למצוא את הסיבה שבגינה ישנה רטיבות על תקרת המבנה. איש מקצוע בעל ניסיון וותק בתחום, ידע כיצד לאבחן בצורה הטובה ביותר את הסיבה לרטיבות ובהתאם לכך, לבצע את הפעולות הנדרשות לצורך תיקון הגורם לרטיבות בתקרה שלכם. שלא כמו במים כלואים תחת מרצפות אשר בגינן יש צורך לבצע הליך ייבוש על ידי מכשיר ייבוש מקצועי ומתקדם, לאחר שמתקנים את הגורם להופעת הרטיבות בתקרה, אין צורך לייבש את המים הכלואים התקרה ולרוב הם יתייבשו באופן עצמאי.
 

מדוע חשוב לטפל בגורם למים כלואים בתקרה?

 
חשוב מאוד לדעת שאם יש לכם מים כלואים בתקרה, עליכם לעשות כל מה שניתן וכמה שיותר מהר, בכדי שהמים הללו יפסיקו להצטבר בתקרה. היווצרותם של מים כלואים בתקרה, מעידה על בעיה כלשהי באיטום, בצנרת שלכם או בצנרת של השכנים שיש לפתור אותה על מנת למגר את בעיית המים הכלואים. אם אתם תוהים כיצד תדעו שיש לכם מים כלואים בתקרה, לפעמים ניתן לראות זאת כי יש נזילה מהתקרה, אך לעיתים ניתן לראות סימנים אחרים המעידים על רטיבות כגון: כתמי רטיבות גדולים או קטנים על התקרה, כתמי עובש על התקרה או פטריות שנוצרות על התקרה, התקרה מתנפחת או מתקלפת ועוד. מעבר לעובדה שמים כלואים יוצרים נזק משמעותי למבנה, הם עלולים לפגוע ביציבות שלו במידה ולא מבצעים פעולת תיקון הנדרשת לגורם להיווצרות המים וכן, הם עלולים לפגוע בבריאותם של דיירי הבית שכן, היווצרות של עובש ופטריות בבית עלולה לגרום לבעיות נשימה, בעיקר בקרב ילדים.
 

כיצד מטפלים בגורם למים כלואים בתקרה?

 
על מנת לטפל בצורה הטובה ביותר בגורם למים כלואים בתקרה, יש צורך לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שאנשי המקצוע הללו עובדים עם כלי איתור משוכללים מאוד כגון: מצלמה טרמית, מצלמת סיב אופטי, חיישן גז לצורך איתור בגז ועוד. אנשי המקצוע יבדקו מהו המקור לבעיה שבגינה יש מים כלואים בתקרה ויבצעו את הפעולות הנדרשות לצורך תיקון הבעיה וזאת בכדי שיפסיקו להצטבר מים בתקרה.
בטרם תבחרו באנשי מקצוע הרלוונטיים, בדקו האם הם מומלצים, מקצועיים, מוסמכים ובעלי מוניטין בתחום.