חידוש צנרת ביוב איננו אמור להיות דבר מסובך יתר על המידה וזאת בשל שיטות חדשניות ומתקדמות הקיימות כיום לצורך חידוש או תיקון צנרת ביוב, אשר באמצעותן ניתן לבצע את הפעולות הנדרשות מבלי לגרום לנזק. כלומר, השיטות החדשניות מאפשרות לחדש את צנרת הביוב מבלי לחפור או להרוס גינות ומבנים שונים שתחתם מצויה במערכת. באמצעות שרוול פולימרי מיוחד שמחדירים לצנרת הביוב, ניתן כיום לחדש את קווי הביוב הישנים ביעילות, באיכות, במהירות ובמחירים נוחים הרבה יותר מהמחיר הנדרש בעבר תמורת שירות זה.
 
חידוש צנרת מים
 

חידוש צנרת מים - מתי יש צורך בכך?

 
ישנן לא מעט סיבות שבגינן צריך לחדש את צנרת הביוב. אם ישנן סתימות פעם בפרק זמן ארוך יחסית בביוב, הרי ששירות ביובית לצורך פתיחת הסתימות הוא בוודאי הפתרון המספק עבור מקרה מעין זה. כמו כן, אם הביוב עלה על גדותיו כתוצאה מסתימה כלשהי, אך מדובר על מקרה לא שגרתי שמתחולל, גם אז שירותי ביובית לצורך שאיבת הביוב ותיקון הגורם שבגינו הביוב עלה על גדותיו זה דבר מספק. אולם, ישנם מקרים שבם צינורות הביוב אינם מבצעים את תפקידם בצורה הראויה ובשל כך, יש צורך לחדש אותם.

צינורות ביוב שאינם מבצעים את תפקידם בצורה הטובה ביותר, עלולים לגרום סתימות והצפות חוזרות ונישנות וכן, יכולים לגרום לצנרת הביוב לקרוס תחת הלחץ. ישנם כמה גורמים שיכולים לגרום לכך שיהיה צורך לחדש קווי ביוב:

 
  • אם במערכת הביוב ישנה חדירה תמידית של שורשים ובשל כך, נוצרות סתימות תמידיות בצינורות הביוב, גם אם תעזרו בשירותי ביובית לצורך הסרת השורשים המדוברים, חשוב שתדעו שמדובר על פתרון זמני. במקרה של שורשים שחודרים באופן תמידי לצנרת הביוב, כדאי לחדש את הצנרת בצנרת איכותית וחזקה יותר, שאיננה מאפשרת חדירת שורשים אליה.
  • אם צנרת הביוב ישנה מאוד, אין מנוס מלחדש אותה שכן, צנרת ישנה יכולה להתפורר, להישבר ועוד ועל כן, היא עלולה לגרום למי הביוב לעלות על גדותיהם ועוד.
  • אם תכננו לכם צנרת ביוב בצורה לא נכונה, גם אם מדובר על צנרת חדשה של ממש, אשר לא הורכבה או תוכננה כהלכה, הרי שככל הנראה יהיה לכם צורך בחידוש הצנרת בכדי שתפעל בצורה יעילה.
  • גם במקרה שבו יש ריבוי משתמשים למערכת ביוב אחת, כגון: 10 משתמשים במערכת ביוב שתוכננה עבור 5 משתמשים, הגיוני מאוד שיהיה צורך לחדש את צינורות הביוב בשל קריסה שלהם. את החידוש יש לבצע בהתאם לכמות המשתמשים במערכת הביוב.
 

כיצד מחדשים קווי ביוב?

 
כיום ניתן למצוא מספר שיטות לחידוש קווי ביוב. הפתרון הנפוץ ביותר הוא החדרת שרוול צנרת ביוב אשר עשוי חומרים פולימריים והדבקתו בתהליך ייחודי לדפנות הצינורות הישנים. הדבר יוצר מעטפת אטומה ועמידה אשר בכוחה להאריך את חיי קווי הביוב בעוד עשרות שנים לפחות.

חשוב מאוד שהתהליך יתבצע מפתח ברכת הביוב הקיימת וכן, שיתבצע מעקב אחר התהליך והצלחתו באמצעות אמצעי מעקב מיוחדים כגון: מצלמות מיוחדות ועוד.

 

חידוש צנרת ביוב בצורה הטובה ביותר

 
כאמור, בעבר לצורך חידוש צנרת ביוב, אנשי המקצוע נדרשו לחפור ולא פעם להסב נזק למבנה או לגנים שמצויים בסביבה. כיום, על מנת לחסוך את הנזקים המדוברים ובכדי לחדש צנרת ביוב בצורה הטובה והאיכותית ביותר, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע אשר ידועים באמצעים הטכנולוגיים המשוכללים שבהם הם משתמשים לצורך חידוש צנרת וכן, בידע המקצועי שלהם בתחום, בניסיון שיש להם ובותק שלהם. בחירת אנשי המקצוע המתאימים לצורך חידוש צנרת מים היא חשובה מאוד ועל כן, אין להקל בה ראש.