עונת החורף בישראל היא עונה סוערת וגשומה. חשוב מאוד להערך היטב לקראת בואה של עונת החורף ולדאוג שהבית שלכם מספיק מוגן מפני חדירה של מים למבנה. כאשר חושבים על עונת החורף, חושבים על תמונה אידאלית של התכנסות בתוך הבית החמים והנעים, אם מי גשמים חודרים לתוך הבית בשל סיבות שונות, אין ספק כי מדובר בדבר שיכול להסב אי נעימות רבה לדיירי הבית ובפרט בעונת החורף שהיא עונה קרה.

חשוב מאוד שתדעו שמעבר לעובדה שחדירת מי גשם לדירה מסבה אי נעימות רבה לדיירי הבית, הרי שהיא גם יכולה לפגוע באופן מהותי בתשתיות הבית וכן, לשבש באופן מהותי את שגרת החיים בבית. לכן, אם אתם חוששים מחדירת מי גשמים לביתכם עוד טרם הגיע עונת החורף, עליכם לבחון את איטום הגג שלכם, את איטום הקירות שלכם ועוד וזאת בכדי להבטיח כי לא תהיה חדירת מי גשמים לביתכם בעונת החורף. אם לא ביצעתם את הבדיקות המדוברות טרם הגיעה עונת החורף, וכאשר מתחילים לרדת גשמים אתם שמים לב שאינכם ערוכים כראוי לעונת החורף ומי הגשמים חודרים לביתכם, זה הזמן שלכם לפנות לשירותיו של איש מקצוע שיבחן את הבעיה ויעניק לה טיפול מהיר ויעיל.
 
חדירת מי גשם לדירה
 

הגורמים לחדירת מי גשמים

 
ישנם לא מעט גורמים שעלולים לגרום לחדירת מי גשמים לבית:
הגורם הראשון והבסיסי ביותר הוא ללא ספק איטום לא מספק של גג המבנה שלכם. אם האיטום שלכם שחוק, אם יש בו בעיה כלשהי ואם הוא דורש החלפה בשל סיבות שונות, אין ספק שהוא לא יגן על ביתכם בצורה הטובה ביותר כאשר יתחילו לרדת גשמים ואתם תמצאו את עצמכם מנסים לצמצם כמה שיותר את נזקי הנזילות מהתקרה. חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע אמין ומקצועי עבור תיקון או החלפה של איטום בגג המבנה שלכם, במידה והוא אכן מהווה את הגורם לחדירת מי הגשמים. איש מקצוע מעין זה ידע מה לעשות בהתאם למצב איטום הגג שלכם.

הסיבה השנייה לחדירת מי גשם היא איטום לקוי של החלונות או הדלתות שבביתכם, אם הגורם לחדירת מי הגשם לביתכם הוא אכן איטום לא מספק של החלונות או הדלתות שבביתכם, תוכלו לראות סביב החלון או סביב הדלת שבביתכם סימני רטיבות על הקירות. כמובן שמדובר על תופעה שתבוא לידי ביטוי מיד לאחר הופעת הגשמים הראשונים בעונת החורף ולא לפני.

אם הניקוז שלכם בגג לקוי, גם אז יכול להתרחש מצב של חדירת מי גשמים לדירה. במקרה שכזה, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר לצורך טיפול במערכת הניקוז בגג.
 

פנו לא.ר. איתור נזילות לטיפול בחדירת מי גשם לדירה

 
אם אתם שמים לב כאשר מופיעים הגשמים הראשונים שישנם סימני רטיבות בדלתות, בחלונות או בקירות ביתכם שיכולים להעיד על חדירת מי גשמם לדירה או, אם מטפטפות לכם מהתקרה טיפות מים לאחר שיורדים גשמים, ככל הנראה ישנה בעיה כלשהי עם האיטום של גג המבנה שלכם. לא משנה מהי הבעיה שבגינה חודרים מי גשמים לביתכם, מיד כאשר אתם מבחינים בה חשוב מאוד לפנות לאיש המקצוע הטוב ביותר בתחום איתור הגורם לחדירת מי גשמים וטיפול יסודי בגורם המדובר. א.ר. איתור נזילות תופיע בביתכם תוך פרק זמן קצר מהרגע שתיצרו קשר ותסייע לכם לטפל בכל בעיה בצורה הטובה, המקצועית והאמינה ביותר שיכולה להיות.