האם ריח של ביוב מסוכן?

 
 
מערכת ביוב היא מערכת חשובה מאוד שכן, היא מאפשרת את ניקוז מי השופכין של כלל בתי המגורים אליה. בכל בית יש מערכת הצינורות אשר מובילה את מי השופכין מחוץ לבית אל מערכת הביוב. אולם, חשוב מאוד לדעת שביוב המותקן בצורה לא נכונה, או ביוב שיש בו בעיה כלשהי שבגינה ישנה הצפה של מי הביוב החוצה, ביוב שלא סגור בצורה הרמטית או ביוב נוזל, עלול להוות סכנה בריאותית של ממש לכל אדם שמתגורר בסביבה. על כן, אם יש בעיה כלשהי במערכת הביוב, חשוב מאוד לאתר את מקור הבעיה ולהעניק לה את הטיפול הטוב ביותר לבעיה.
 
האם ריח של ביוב מסוכן
 

הסכנות הטמונות בביוב העולה על גדותיו

 
כאשר ישנה בעיה או תקלה כלשהי במערכת הביוב, אשר בגינה מי הביוב עולים על גדותיהם, נוצר מצב ראשית כל של ריח לא טוב כלל המתפשט באזור. ריח הביוב כשלעצמו איננו מזיק, אולם הוא מסב אי נעימות רבה לכל אדם שמתגורר בסביבה שכן, לא נעים לנשום את הריח המדובר. מדובר על ריח שקשה מאוד להתמודד עימו. מה שכן עלול לפגוע בבריאותם של אנשים המצויים או מתגוררים בסביבת מערבת ביוב שאיננה מתפקדת מכל סיבה באשר היא הם מחלות ומזיקים שונים אשר מצויים בביוב וכאשר מי הביוב צפים, הם יוצאים יחד עימם. הביוב מהווה גורם שמזהם את הסביבה וכן, לא פעם יכול לגרום לבעיות נשימה, אלרגיות ובעיות עור בקרב אנשים המצויים בסביבתו פרק זמן משמעותי.
 

מהם הגורמים שיכולים לגרום לאי תקינות של הביוב?

 
ישנם לא מעט גורמים אשר יכולים לפגוע בתקינות של מערכת ביוב. ראשית כל, יתכן מראש שהתקינו את מערכת הביוב בצורה לא נכונה או בצורה לא מספיק מקצועית, דבר שבהחלט יכול לגרום בטווח הקרוב או הרחוק יותר לבעיות שונות במערכת הביוב. בעיות נוספות שיכולות לגרום למערכת הביוב להיות לא תקינה הן נזילות שונות הנגרמות כתוצאה מנזק שנגרם לאחד מצינורות הביוב בשל שחיקה של הצינורות, סתימה שעלולה להיווצר בשל שורשים שחודרים לתוך צינורות הביוב או בשל לכלוך קשה שנאגר במערכת הצינורות בשל השלכת פסולת לא מתאימה לשירותים ועוד.

ביוב שעולה על גדותיו כאמור בשל תקלה כלשהי במערכת הוא לא דבר שנעים להתמודד אתו וכן, אם לא מתמודדים אתו בצורה מהירה, הוא עלול להסב נזק תברואתי, לכן חשוב לאתר נזילות ביוב כמה שיותר מוקדם.
 

סימנים שיכולים להעיד על תקלה כלשהי במערכת הביוב

 
ישנם סימנים מקדימים שיכולים להופיע בערכת הביוב עוד טרם מתרחשת הצפת ביוב בשל מי הביוב שעלו על גדותיהם. כך לדוגמא: אם אתם שמים לב כי סביב פתח הביוב יש מים שמצטברים יתכן מאוד שיש סתימה או תקלה כלשהי במערכת הביוב. אם גוון המים בברז שלכם הוא חום לאורך זמן ככל הנראה יש המצאות של שפכים לא טובים ואף מסוכנים במערכת הביוב, אם אתם שמים לב שהביוב בשכונה שלכם לא סגור באופן הרמטי, הרי שהדבר יכול ליצור בעיה בטווח הזמן הקרוב וכן, אם אתם מריחים ריח של ביוב עוד בטרם הביוב עולה על גדותיו, ככל הנראה שישנה בעיה כלשהי במערכת וחשוב לתקן אותה בזמן באמצעות אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.
 

כיצד מתקנים תקלות בביוב?

 
על מנת לתקן תקלות שונות בביוב, יש צורך לאבחן את מקור הבעיה. כיום באמצעות צילום מיוחד במצלמה המכילה סיב אופטי, ניתן לצלם את קווי הביוב וזאת בכדי לגלות היכן מצויה הבעיה. המצלמות מצלמות את קווי הביוב ומעבירות שידור חי של הצילומים לאיש המקצוע ובהתאם לכך, הוא יכול לתקן באופן נקודתי ומיידי את התקלה הדורשת תיקון. לא פעם, עבור פתיחת סתימה מורכבת, יהיה צורך בשיתוף פעולה של רכב ביובית.