איתור נזילה בצרנת

 
לקבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות, חייגו עכשיו! 09-8654990
 
 
מרבית מערכת האינסטלציה הביתית באה לידי ביטוי בצנרת המצויה בתוך הקירות או הרצפות בבית. לא פעם, יכולה להיות נזילה באחד מהצינורות המדוברים בשל חור או סדק בצינור. מכיוון שכאמור מרבית צינורות מערכת האינסטלציה סמויים מן העין, לא פעם הם עלולים להישחק או להיות מלאי חלודה ובשל כך יכולה להיווצר נזילה ועד שיופיעו סימני נזילה, לרוב לא תחשדו כי ישנה נזילה כלשהי. יחד עם זאת, נזילה סמויה בצנרת עלולה לגרום לנזקים רבים ועל כן, חשוב מאוד בכל מקרה שבו מופיע סימן כלשהו שיכול להעיד על נזילה, לפנות לאיש מקצוע המומחה בתחום גילוי נזילות בצנרת על מנת שיאתר את מקור הנזילה ויפעל למען תיקונה כמה שיותר מהר.
 
גילוי נזילות בצנרת
 

סימנים שיכולים להעיד על נזילות בצנרת

 
ישנם לא מעט סימנים שיכולים להעיד על נזילה בצנרת בשל סדק, חור או כל סיבה אחרת. בעוד שלא פעם תוכלו לראות את הנזילה באופן פעיל באחד מהאזורים בקיר, הרי שלא פעם הנזילה תגרום להופעת סימנים בלבד כגון:

חשבון מים מופקע אשר יכול להיות כתוצאה מאותה נזילה פעילה. אם אתם שמים לב שהחשבון מים שלכם גבוה מהרגיל הגיוני מאוד שמדובר על נזילה סמויה שאינכם רואים.

אם אתם רואים סימני רטיבות על הקירות שלכם, או אם אתם מגלים סימני עובש או ריח לא טוב מופיע באוויר, יתכן מאוד שישנה נזילה כלשהי החבויה מאחורי הקירות. אם אתם שמים לב לכך שהקירות שלכם מתקלפים ללא סיבה ניכרת לעין, יתכן מאוד שהדבר נגרם כתוצאה מנזילה.

אם אתם מגלים את אחד מהסימנים הללו בביתכם, חשוב מאוד שתגשו אל שעון המים הראשי לאחר שתסגרו את כל הברזים בבית. במידה והשעון עדיין מסתובב על אף שכל הברזים בביתכם סגורים, הגיוני מאוד שיש לכם נזילה סמויה כלשהי ועליכם להזמין בו ברגע איש מקצוע העוסק בתחום גילוי נזילה בצנרת, על מנת שיגלה את מקור הנזילה ויבצע את הפעולה הנדרשת לצורך תיקון המקור.
 

איך מתבצע איתור נזילות בצנרת?

 
בעבר, כאשר מקור הנזילה לא היה ברור והיה צורך לאתר את מקור הנזילה, אנשי המקצוע לרוב היו שוברים חלקים מהקיר בכדי לחשוף את הצנרת ולבדוק היכן ממוקם מקור הנזילה. אולם כיום, ניתן לאתר את מקור הנזילה באמצעות מכשירים מתקדמים ומשוכללים יותר מבחינה טכנולוגית, אשר באמצעותם ניתן למצוא את מקור הנזילה מבלי להסב נזק. אם מקור נזילת המים הוא בצנרת המים, שימוש במצלמה טרמית יכול להקל על מלאכת האיתור ולחסוך כסף ושיפוץ מיותרים.

מצלמה טרמית היא מצלמה הפועלת על קרני אינפרה אדום. המצלמה מאפשרת לאתר נזילות תוך זיהוי הבדלי טמפרטורה. לכן, לאחר שמחממים את המים בבית, יש לעבור עם המצלמה על כל שטחי הבית, לאורך ולרוחב הן על הקירות והן על הרצפות. במצב של פגם כלשהו בצנרת, המים ייזלו החוצה ובשל כך, יחממו את כל האזור שבקרבת הצנרת. המצלמה תזהה את האזור אשר הטמפרטורה בו גבוהה יותר ואיש המקצוע יסיק כי בו מצוי מוקד הנזילה. בהתאם לכך, איש המקצוע יוכל לטפל באופן נקודתי במוקד הנזילה, דבר אשר יחסוך לכם נזק לבית, זמן וכסף.

 

כיצד בוחרים איש מקצוע לצורך בדיקת נזילה בצנרת?

 
כאמור, כיום ניתן לגלות נזילות בצנרת באופן קל, מהיר, פשוט ונוח, מבלי להסב נזק לרצפות או לקירות באמצעות בדיקות אל הרס. לכן, בטרם תבחרו איש מקצוע הרלוונטי לצורך גילוי הנזילה בביתכם, חשוב מאוד שתבדקו כי הוא משתמש בכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר לצורך איתור נזילות וכי יש לו ותק, ניסיון והמלצות.