בדק בית

 
 
אם אתם רוכשים דירה חדשה, אין ספק כי מדובר על החלטה חשובה מאוד, הדורשת מכם השקעה כלכלית משמעותית. מכיוון שמדובר על השקעה כלכלית לא קטנה. אין ספק שחשוב מאוד לוודא כי הדירה שאתם רוכשים תקינה מכל הבחינות ושההשקעה הכספית שלכם תשתלם לכם. בכדי לבדוק שהבית שאתם עתידים לרכוש אכן תקין, כדאי מאוד לבצע בדק בית טרם נכנסים לדירה.
 
בדק בית
 

למה צריך בדק בית?

 
בדק בית מהווה בעצם סדרת בדיקות שמטרתן היא לבחון את המצב של הבית מבחינות שונות. בדיוק כמו שאנשים בודקים במוסך ייעודי רכב בטרם רוכשים אותו, כך יש צורך לבדוק דירת מגורים בטרם רוכשים אותה.

בודק בתים הוא איש מקצוע שהוכשר למצוא ליקויים שונים בבתים. חשוב מאוד לשכור את שירותיו טרם רוכשים נכס או טרם מקבלים נכס מקבלן. בודק בתים יבצע בדיקה מדוקדקת ומקצועית שתיארוך כמה שעות בנכס ויתעד כל ליקוי בו. לאחר מכן, יכתוב דוח אשא מפרט את כלל הליקויים שיש לתקן בנכס.

לא משנה אם מדובר בנכס יד שניה שאתם רוכשים או בנכס מקבלן, בדק בית הוא דבר שחשוב מאוד לבצע, על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה.
 

מה זה בעצם בדק בית?

 
בדק בית היא בעצם בדיקה אשר מבצע בעל מקצוע המורשה לבצע אותה לכלל מערכות הבית. בעל המקצוע המדובר יבחן את מערכות האיטום של הבית, מערכות החשמל, הריצוף, הצבע בבית ועוד, כאשר מטרתו היא לבחון האם קיימים ליקויי בנייה כלשהם. גם אם תבדקו את הדירה באופן עצמאי, סביר להניח שללא ידע מקצועי רחב היקף בתחום ליקויי בנייה, לא תצליחו להבחין בליקויים הקיימים ועל כן, חשוב מאוד לבצע את הבדיקה טרם אתם רוכשים נכס או נכנסים לנכס מקבלן.

איש מקצוע אשר עורך בדק בית, יבדוק האם כלל הנתונים השונים הנוגעים לבית עומדים בתקנים של תכנון, בנייה, חשמל, תברואה ותקנים נוספים. כמו כן, אם מדובר על דירה שרכשתם מקבלן, בודק הבית יבחן האם המבנה מתאים לתוכניות שקיבלתם מהקבלן כאשר המטרה היא לבחון האם כל מה שהקבלן הבטיח לכם טרם הבנייה אכן סופק לכם. מלבד ליקויים הנוגעים לאיכות המבנה ועמידה בתקנים השונים, בודק הבית יבדוק גם ליקויים אסתטיים אשר יכולים לפגוע הן בנראות של הבית והן בטווח הרחוק בתקינות המבנה.

 

מדוע חשוב לבצע בדק בית?

 
מרבית האנשים יחפשו פגמים בכל דבר שהם מעוניינים לרכוש, טרם הם רוכשים אותו וזאת בכדי לוודא כי ההשקעה הכלכלית שלהם על רכישת המוצר משתלמת להם וכי הם לא יפלו בפח וישקיעו כסף על מוצר לא תקין. כאשר הדבר מגיע לרכישת בית, לא מעט אנשים סומכים על מראית העין שלהם ועל שיקול דעתם. חשוב מאוד לדעת שדווקא כאשר מדובר על רכישת בית חדש, מדובר בהשקעה כלכלית כל כך משמעותית, הכי חשוב לבצע את כלל הבדיקות הרלוונטיות על מנת לוודא שהבית שאתם רוכשים תקין מכל הבחינות וכי ההשקעה הכלכלית שלכם משתלמת.

לא פעם בדיקת בדק בית אשר מגלה אי תקינות רבה, יכולה להפיל לחלוטין עסקה. במקרה אחר, תמיד ניתן לדרוש מהאדם שמוכר לכם את הדירה או מהקבלן, לבצע את כל התיקונים או השינויים הנדרשים על מנת שהדירה אותה אתם רוכשים תהיה תקינה למגורים מכל הבחינות.
אם אתם עומדים לפני רכישת דירה חדשה, זה הזמן שלכם ליצור קשר עם א.ר איתור נזילות, בכדי לקבל הצעת מחיר משתלמת, לבדק בית שיערך באופן מקצועי על ידי אנשי המקצוע הטובים, המוסמכים והאיכותיים ביותר בתחום ביצוע בדיקות מעין אלה.