בדיקת רטיבות בדירה

 
 
רטיבות מתחת לריצוף הדירה או בקירות המבנה של הדירה, עלולה להסב נזק משמעותי למבנה עצמו. אם אתם חושדים כי קיימת רטיבות תחת המרצפות או בתוך הקירות, חשוב מאוד שתפעלו בצורה מהירה ותעזרו בשירותיו של איש המקצוע הטוב ביותר בתחום בדיקת רטיבות מכל סוג באשר הוא, על מנת שהיא תעניק את תוצאה מהימנה ובהתאם לכך איש המקצוע יבצע כל פעולה הנדרשת לצורך ייבוש הרטיבות.
 
בדיקת רטיבות בדירה
 

איתור רטיבות - איפה?

 
בדיקת רטיבות בדירה יכול למנוע נזקי רטיבות בבניינים ישנים. כאשר מדובר על בנייני מגורים ישנים, לא פעם נזילה אשר קיימת בדירה המגורים שלכם, עלולה ליצור רטיבות בדירת המגורים של השכן שגר תחתיכם ולהפך. לכן, חשוב מאוד שתאתרו נזילות או רטיבות שקיימת בגין צנרת שלכם העוברת בבית השכנים או להפך, בכדי לטפל בבעיה.

רטיבות יכולה להיות גם בחדר האמבטיה במידה ולא ביצעתם איטום יסודי או במידה והתפוצץ אצלכם צינור תחת שעובר מתחת לריצוף. יתכן מאוד שקיים מצבור של מים תחת הרצפות ולכן, גם את תיקנתם את הצנרת שבגינה התרחשה הרטיבות, זה לא מספיק. עליכם לבדוק האם קיימת רטיבות תחת המרצפות ובמידה ואכן קיימת רטיבות, לבצע את הפעולות הנדרשות לצורך ייבוש המצע התת רצפתי. אם לא תייבשו את המים המצויים תחת הרצפות, הדבר עלול ליצור עובש, פטריות וכתמי רטיבות, אשר עלולים להסב ריח רע בבית שלכם, אך מעבר לכך, עלולים להוות מפגע תברואתי של ממש.

נזילות יכולות להתרחש גם בתוך הצנרת החבויה בקירות או ברצפות בכל מקום בביתכם ועל כן, מעבר לאיתור הנזילה ותיקון הצנרת שבגינה נוצרה הנזילה, יש צורך לבצע בדיקת רטיבות ייעודית על מנת לוודא האם ישנה רטיבות תחת המרצפות אשר בהן הייתה קיימת נזילה או מאחורי הקירות.
 

מדוע חשוב לבצע בדיקת רטיבות בדירה במקרה הצורך?

 
חשוב מאוד לדעת שהמצאות מים מתחת לריצוף או בתוך הקירות מהווה פוטנציאל לנזק משמעותי מאוד לתשתיות. במידה ומתעלמים מהבעיה ולא מטפלים בה בצורה הטובה והיסודית ביותר, הנזק יבוא לידי ביטוי בקצרים חשמליים, נזקים לריהוט המצוי בביתכם, הופעת כתמי רטיבות על הקירות או הרצפות ומעבר לכך, גם במישור הבריאותי, רטיבות תחת הריצוף עלולה לגרום לעובש ופטריות שעלולים להיות מסוכנים לבריאותם של דיירי הבית ובפרט לילדים המתגוררים בבית. לא פעם, רטיבות זו יכולה ליצור עובש, אשר יכול לפתח בעיות נשימה אצל ילדים.
 

כיצד מבצעים בדיקת רטיבות?

 
כאמור, אם גיליתים שישנה נזילה כלשהי בשל בעיה בצנרת החבויה תחת המרצפות או בתוך הקירות, חשוב מאוד לתקן את הבעיה בגינה נגרמה הנזילה, אך בד בבד, יש צורך לבצע בדיקת רטיבות בדירה. את בדיקת הרטיבות יש לבצע על ידי קידוח חור קטן בקיר או ברצפה ולקיחת דגימה מהמצע המצוי תלת המרצפות או מאחורי הקיר. הדגימה נשלחת למעבדה ייעודית והתוצאה מתקבלת תוך יום אחד. אם התוצאה מורה כי קיימת רטיבות, יש צורך לייבש את הרטיבות באמצעות הפעולה המתאימה לכך.
 

במי כדאי לבחור עבור ביצוע בדיקת רטיבות לדירה?

 
אם אתם מעוניינים לבצע בדיקת רטיבות בדירה שלכם בשל נזילה שגילתם, כדאי מאוד שלא תתפשרו על אנשי המקצוע הנדרשים עבור ההליך המדובר. חשוב מאוד לבחור באיש מקצוע העוסק בתחום בצורה המקצועית ביותר שיכולה להיות. איש מקצוע מעין זה חייב להיות מומלץ ובעל מוניטין בתחום. מעבר לכך, חשוב מאוד לבדוק כי מדובר על איש מקצוע בעל ניסיון בתחום ביצוע הבדיקות המדוברות ובעל ותק בתחום זה. רק לאחר שבודקים את כל מה שחשוב לדעת אודות איש המקצוע, ניתן לבחור בו מתוך ידיעה שהוא יבצע את הבדיקה הנדרשת בצורה יסודית ואיכותית.