בדיקת רטיבות

 
 
נזילה בצנרת הביתית יכולה להסב נזקים רבים במידה והיא לא מטופלת בזמן. לעיתים, נזילה מעין זאת עלולה לגרום לחשבון מים גבוה בלבד, אולם, במקרים מורכבים וקשים יותר, הנזילה עלולה לגרום להצפה שתגרום נזק לתשתיות של הבית. אם אתם חושדים שיש נזילה כלשהי בביתכם, חשוב מאוד שתזמינו באופן מהיר אינסטלטור שיאתר את מקור הנזילה ויתקן את הבעיה בהקדם האפשרי. על אף שלא מעט אנשים בטוחים שלאחר איתור הנזילה ותיקונה, הכל תקין בביתם, חשוב מאוד לדעת שלא פעם בשל אותה נזילה, נגרמה רטיבות למצע התת רצפתי שלכם. במידה ואכן קיימת רטיבות במצע התת רצפתי, יש צורך לטפל בכך באופן מהיר ויסודי. על מנת לבדוק אם קיימת רטיבות במצע התת רצפתי שלכם, יש לבצע בדיקת רטיבות על ידי איש המקצוע הטוב ביותר בתחום.
 
בדיקת תכולת רטיבות
 

מדוע חשוב לבצע בדיקת תכולת רטיבות?

 
כאמור, לא פעם בשל נזילה בצינורות התת רצפתיים של המבנה, עלולה להצטבר תחת המרצפות כמות משמעותית של מים. מדובר על רטיבות אשר מחלחלת למצע הסומסום או מצע החול אשר עליו מונחות המרצפות שלכם. חשוב לדעת שמצע זה חייב להישאר יבש בהתאם לרמות התקן המותר. מצע שאיננו יבש בהתאם לרמות התקן המותר יכול לגרום לנזק לריצוף ולמבנה כולו. לכן, ראשית כל יש לבצע בדיקת רטיבות אשר תקבע אם המצע אכן רטוב. במידה והבדיקה מורה כי המצע רטוב, יש צורך לייבש את המצע בצורה הטובה ביותר. אי ייבוש של מצע רטוב עלול לגרום לכך שתדרשו להחליף את המרצפות כולם, שהטיח בקירות הבית שלכם יתקלף, שהמשקופים והפנלים בבית שלכם יפגעו, שבדירה יהיה ריח עובש, שתשתיות המבנה יינזקו ושהרטיבות תתפשט לשאר חלקי הבניין.

אין ספק שמדובר על בעיות מהותיות מאוד שרצוי לעשות את כל שניתן בכדי להימנע מהן.

 

כיצד מבצעים בדיקת רטיבות?

 
ביצוע בדיקת רטיבות כולל 3 שלבים:
  1. ראשית כל, יש לקדוח חור במקום נסתר ברצפת הדירה לצורך ביצוע הבדיקה
  2. שנית, מהמקום שבו נקדח החור לוקחים דגימה של המצע התת רצפתי
  3. בשלב השלישי כל מה שנשאר לעשות זה לקחת את הדגימה למעבדה מוסמכת ומקצועית, אשר תוך יום אחד תחזיר תשובה לגבי רמת הרטיבות במצע. בהתאם לתשובה המתקבלת מהמעבדה ניתן להחליט מהם הצעדים שיש לנקוט בהם
 

מה עושים במידה ומתגלה רטיבות תת רצפתית?

 
אם בבדיקת המעבדה התגלתה רטיבות תת רצפתית החורגת מהרמה התקינה, יהיה צורך לבצע הליך ייבוש תת רצפתי. בעוד שבעבר היה מדובר על תהליך מורכב למדי, כיום ניתן לבצע את ההליך בצורה קלה ונוחה. כל שיש לעשות זה פשוט להחדיר צינורות ייבוש המחוברים למשאבות משוכללות לרצפה, באמצעות קידוחים מדויקים בנקודות ספציפיות ברצפה או ברובה המצויה בין הרצפות. בתהליך זה, הרצפה שלכם לא תפגע כלל ויחד עם זאת, המצע הרטוב יתייבש.

אם אתם חושדים כי יש נזילה תחת הרצפות בדירת המגורים שלכם, בבית העסק שלכם או בכל מבנה אחר אשר שייך לכם, חשוב מאוד שתבחרו באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום ביצוע בדיקות רטיבות. חשוב שתזכרו שאם קיימת נזילה כלשהי בביתכם, לא די להסתפק באיתור הנזילה ותיקונה בלבד, אלא גם אם מדובר רק בחשד כי קיימת רטיבות. יש צורך לבצע בדיקת תכולת רטיבות בכדי לשלול או לאמת המצאות רטיבות תת רצפתי.

אם מתגלה רטיבות תת רצפתי לאחר ביצוע בדיקת רטיבות, יש לייבש אותה בצורה המקצועית והטובה ביותר, על מנת שהיא לא תסב נזק למבנה כולו. אם אתם מעוניינים לבצע את בדיקת הרטיבות המקצועית ביותר במבנה שלכם, כדאי שתיצרו קשר עם א. ר איתור נזילות, בכדי לקבל הצעת מחיר משתלמת עבור בדיקות רטיבות שתתבצע על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום.