אם אתם מקבלים חשבון מים גבוה מהרגיל או אתם מגלים לפתע סימני רטיבות בקירות הבית שלכם, סביר להניח שיש לכם נזילה פנימית באחד מהצינורות המצויים מאחורי הקירות. לא פעם, אנשים רוכשים דירת מגורים שמערכת האינסטלציה בה שחוקה לחלוטין. מכיוון שמרבית הצינורות במערכת האינסטלציה אינם גלויים לעין אלא עוברים תחת המרצפות או מאחורי הקירות, אותם אנשים כלל לא יודעים שהצנרת שלהם שחוקה.

מתי הם יגלו שהצנרת שלהם שחוקה? לאחר פרק זמן קצר של שהייה בדירה שיגיע להם חשבון מים גבוה שיכול להעיד על נזילה, סימני רטיבות על הקירות, כתמי עובש ועוד. איש המקצוע שהם יזמינו יגלה כי הצנרת כולה שחוקה ובגינה הנזילה נגרמה ואז הם בעצם יבינו כי הם נפלו בפח. אין ספק שמדובר על סיטואציה לא פשוטה להתמודדות ולכן, בכדי למנוע את הסיטואציה המדוברת, בטרם בוחרים לרכוש דירת מגורים כלשהי, כדאי מאוד לערוך בדיקות אל הרס במבנה.
 
בדיקות אל הרס
 

מהן בדיקות אל הרס?

 
לא מעט אנשים בטוחים כי בכדי לוודא שהצנרת המצויה מאחורי הקירות בדירה שהם מעוניינים לרכוש תקינה, יש צורך לשבור את כלל הקירות בבית, לחשוף את הצנרת ולבחון את מצבה. מכיוון שזה בוודאי לא פעולה אפשרית טרם רכישת דירה, הם יוותרו מראש על האופציה לבדוק את מערכת האינסטלציה הנסתרת מהעין. אולם, חשוב מאוד לדעת שכיום באמצעות בדיקות אל הרס, ניתן לבחון את הצנרת המצויה מאחורי הקירות או בתוך הרצפות, מבלי להסב נזק כלשהו למבנה.

בשל העובדה שאנו חיים במציאות מתקדמת מבחינה טכנולוגית, כיום ניתן לבצע בדיקות ללא הרס באמצעות מצלמות טרמיות מיוחדות. מדובר על מצלמות שלא מעט חברות העוסקות בבדק בית הרלוונטי לצורך בדיקת דירת מגורים בטרם נכנסים אליה, משתמשות בהן. המצלמות הטרמיות מאפשרות לזהות חריגות טמפרטורות במשטחים שונים היכולים להעיד על נזילות סמויות, הן יכולות לבחון את העמידות של עמודי בטון ועוד. כלומר, באמצעות שימוש במצלמות טרמיות ניתן להבין האם כדאי לרכוש את הדירה המדוברת או שמא, יש בה כל כך הרבה נזילות סמויות בצנרת שהדבר בהחלט לא ישתלם לכם.

 

מדוע חשוב לבצע בדיקות ללא הרס?

 
כאמור, בדיקות אל הרס הן דבר חשוב מאוד. ראשית כל, הבדיקות מתבצעות בצורה קלה, נוחה ומהירה ולכן, אם תבקשו מבעלי הדירה שאתם מעוניינים לרכוש לבצע את הבדיקות המדוברות, הדבר לא ידרוש מהם להפסיק את שגרת חייהם באופן כלשהו. כל אדם שמתגורר בדירה ימשיך את שגרת חייו כאשר הבדיקות לרוב כלל לא יפריעו. מעבר לכך, הבדיקות המדוברות מאפשרות לקבל תוצאות מיידיות. כלומר, לא תדרשו להתלבט זמן רב לגבי רכישת דירה כזאת או אחרת עד שיגיעו תוצאות הבדיקה. כמו כן, אין חשש שהבעיה הקיימת תחמיר באופן כלשהו עד שתקבלו את תוצאות הבדיקה. כמו כן, הבדיקות המדוברות מאפשרות לטפל בכל בעיה בצורה ממוקדת ויעילה מאוד. כלומר, גם אם תחליטו לבחור בדירת המגורים על אף תוצאות הבדיקה, תוכלו לטפל בבעיה בצורה יעילה וממוקדת.
 

במי כדאי לבחור עבור ביצוע בדיקות אל הרס?

 
בדיקות אל הרס רלוונטיות מאוד במגוון רחב של סיטואציות. לכן, אם אתם זקוקים לאנשי מקצוע שיבצעו עבורכם בדיקות מעין אלה, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע המיומנים בתחום זה. לאנשי מקצוע מעין אלה חייבת להיות היכולת המקצועית לבצע את הבדיקות בצורה אמינה ואיכותית ובד בבד, לפרש את התוצאות המתקבלות בצורה הטובה ביותר. לכן, בטרם תבחרו את אנשי המקצוע הרלוונטיים לכם לצורך ביצוע בדיקות ללא הרס, בדקו אם מדובר באנשי מקצוע בעלי ותק, ניסיון, המלצות ומוניטין בתחום.