איתור נזילות מים בגז

 
לקבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות, חייגו עכשיו! 09-8654990
 
 
איתור נזילות מים באמצעות גז הוא דבר חשוב אשר חייב להתבצע על ידי איש מקצוע מוסמך, אשר יודע כיצד לבצע את הבדיקות הללו בצורה הטובה ביותר וכן, מביא עימו את הציוד המתאים והרלוונטי לצורך ביצוע הבדיקה המדוברת. על מנת שהבדיקה תעלה את התוצאות המדויקות ביותר ולאחר מכן, יתבצע התיקון הנכון, אין להתפשר על איש המקצוע הנדרש עבור איתור נזילת מים בגז.

 
איתור נזילת מים בגז
 

כיצד מבצעים איתור נזילות מים בגז?

 
איתור נזילות מים בגז מתבצע בשני שלבים. בשלב הראשון של הבדיקה המומחה לאיתור נזילות יזרים גז ירוק לתוך הצנרת הביתית. הגז אשר מוחדר לצנרת יהיה מורכב מתערובת של 5 אחוזי מימן ו-95 אחוזים של חנקן. מדובר על גז לא רעיל בשום צורה וכן, מדובר על גז המאושר לשימוש על ידי התקנים המחמירים ביותר לצורך איתור נזילות. כך שאם אתם חוששים מאיתור נזילות באמצעות גז, ראשית כל, כדאי שתסירו חשש מלבכם. מדובר על תהליך יעיל לצורך איתור נזילה בצנרת הביתית שלכם שאיננו מסוכן בשום רמה.

בשלב השני, לאחר המבצע הבדיקה יחדיר את הגז לצנרת, הוא יעזר במחשב מיוחד המחובר לחיישן רגיש. אותו חיישן יכול לקלוט את ריח הגז. הגז קל מאוויר ולכן הוא יעלה כלפי מעלה במיקום שבו קיים חור כלשהו או סדק כלשהו בצנרת. כאשר החיישן יגלה את המיקום של הגז, הוא בעצם יעניק לבעל המקצוע את האפשרות להבין מהו המיקום בצנרת בו קיימת דליפה, כך שבהתאם לגילוי המיקום איש המקצוע יוכל לבצע את התיקון הנדרש.

 

מדוע כדאי לאתר נזילות דווקא באמצעות גז?

 
על אף שכיום ניתן לאתר נזילות בדרכים שונות, כדאי לדעת שאיתור באמצעות גז מהווה את השיטה היעילה והטובה ביותר. באמצעות איתור נזילת מים בגז, ניתן לאתר כל סוג של נזילה, החל מהנזילה הקטנה ביותר וזאת מבלי שיהיה צורך לבזבז זמן מיותר על חיפוש מקור הנזילה, ביצוע פעולות שיכולות להסב נזק למבנה כגון: שבירת מרצפות או קירות וכן, למנוע מקרה של פגיעה באורח חיים תקין של דיירי הבית. אם אתם תוהים איזה יתרונות נוספים ישנם לאיתור נזילות בגז על פני שיטות אחרות כגון: איתור על ידי צילום פנים של הצנרת או איתור נזילות במצלמה טרמית, הרי שבחורף כשיש מזג אוויר נמוך והמים שזורמים בצינורות הופכים לקרים יותר, לא תמיד ניתן לסמוך על השיטות שקשורות במדידת הפרשי טמפרטורות כגון: שימוש במצלמה טרמית. לעומת זאת, איתור באמצעות גז מהווה שיטה איכותית ויעילה בכל עונות השנה.

מעבר לכך, שיטת איתור נזילת מים בגז יעילה מאוד לא רק עבור צנרת ביתית אלא גם עבור צנרת חיצונית אשר טמונה מאחורי קירות כפולים, מקומות שמצלמה טרמית לא תצליח לצלם דרכם ועוד.

 

כיצד תדעו שיש לכם נזילה שחשוב לאתר?

 
אם אתם תוהים כיצד בכלל ניתן לדעת שיש בביתכם או בכל מבנה אחר נזילה כלשהי שיש צורך לאתר את המיקום שלה באמצעות גז, הנה כמה סימנים שיכולים להעיד על הימצאותה של נזילה: ראשית כל, יתכן שתראו את הנזילה באופן חיצוני באחד מהקירות או בתקרה, אך לא פעם לא רואים את הנזילה עצמה, אלא ניתן להבחין בשינויים שונים כגון: עלייה מוגזמת בחשבון המים, שינוי צבע הריצוף שלכם, ירידה בלחץ המים, ריח רע, הופעת כתמי עובש, ריח לא טוב בחלל האוויר, התפוררות צבע מהקירות ועוד.

בכל מקרה של הופעת סימנים מעין אלה, חשוב מאוד לפנות לאיש המקצוע הטוב ביותר בתחום איתור נזילות מים בגז, אשר יפעל לצורך גילוי מקור הנזילה בצורה הטובה והיעילה ביותר שיכולה להיות.