איתור נזילות ללא הרס

 
 
התשתיות של מערכת האינסטלציה הביתית, עוברים ברובם באופן סמוי מן העין, מתחת לרצפות או מאחורי הקירות בבית. במידה והצנרת שחוקה או במידה והצנרת נפגמה באופן כלשהו מכל סיבה באשר היא, יהיה ניתן לראות את זה רק במידה ובשל אותה השחיקה או הפגם שנגרמו לצנרת, תהיה נזילה בצנרת. נזילה בצנרת הפנימית בקירות הבית, עלולה להראות ממש כטפטוף, או ליצור סימנים שונים שיכולים להעיד כי היא קיימת. חשוב מאוד לשים לב להימצאותם של סימנים שונים אשר יכולים להעיד על נזילה וכאשר מבחינים בהם, לפנות לאיש מקצוע מיומן ומנוסה באיתור נזילות, על מנת לאתר את מקור הנזילה ולבצע תיקון רלוונטי או החלפת חלקי צנרת במקרה הצורך.
 
איתור נזילות ללא הרס
 

איתור נזילות מים ללא הרס - במה מדובר?

 
בעבר, בכדי לאתר נזילות בצינורות המצויים מאחורי הקירות או תחת המרצפות, איש המקצוע נדרש להרים מרצפות וכן, לשבור קירות על מנת לחשוף את הצנרת. מדובר על תהליך שיצר לא מעט אי סדר בבית, הפר את השגרה ואף דרש לאחריו ביצוע מיני הליך שיפוץ לבית בשל הקירות שנשברו והמרצפות שהורמו. לא פעם, התהליך גם דרש זמן שכן, איתור מקור הנזילה באופן שכזה לא היה קל. המציאות הטכנולוגית המתקדמת כיום מאפשרת לאתר נזילות בצורה קלה, נוחה, מהירה ובעיקר, מבלי להסב נזק. באמצעות מצלמה המבוססת על קרני אינפרה אדום, ניתן לזהות הבדלי טמפרטורות ברצפה או בקירות. במקום שבו הטמפרטורה נמוכה יותר ניתן להסיק כי קיימת נזילה וכך בעצם לטפל באופן נקודתי במקום שבו מצויה הנזילה.

שיטה נוספת לאיתור נזילה ללא הרס היא: איתור באמצעות גז. כל שצריך לעשות זה להחדיר למערכת הצינורות גז לא רעיל ולעבור עם חיישן מיוחד במקומות שבו הוזרם הגז. כאשר החיישן מזהה את הגז, ניתן להסיק כי במקום יש חור כלשהו שכתוצאה ממנו יש זליגה של מים.

איתור נזילות מים ללא הרס הוא דבר שחשוב מאוד שאיש מקצוע מנוסה בתחום יבצע וזאת בכדי שהוא יתבצע בצורה הטובה ביותר ויסב תוצאות מדויקות.
 

כיצד תדעו שיש לכם נזילה?

 
כאמור, נזילה בצנרת המצויה מאחורי הקירות או תחת המרצפות יכולה להראות כטפטוף של מים מאזור כלשהו. כאשר רואים טפטוף של מים שלא מגיע מהתקרה, ניתן להסיק שלא מדובר על נזילה הנובעת כתוצאה מכשל באיטום בגג, אלא מדובר על נזילה כלשהי המצויה באחד מהצינורות המצויים מאחורי הקיר. אולם, לא פעם, לא תופיע נזילה ממשית אלא סימנים שיכולים להעיד על הימצאותה של נזילה כגון: סימני רטיבות על הקיר אשר הולכים ומתפשטים, סימני עובש על הקיר, פטריות על הקיר, סימני התקלפות של הקיר, חשבון מים גבוה מהרגיל ועוד. בכל מקרה שמופיע סימן אחד או כמה סימנים מהסימנים שהוזכרו לעיל, כדאי מאוד לפנות לאיש מקצוע העוסק בתחום איתור נזילות, על מנת שיאתר את מקור הנזילה ויבצע תהליך תיקון איכותי שיפסיק את הנזילה ויאפשר לצינור להמשיך לשמש עבור ייעודו ומטרותיו בצורה הטובה ביותר.
 

מדוע חשוב לאתר נזילות בזמן?

 
איתור נזילות הוא דבר חשוב. נזילה יכולה ליצור נזק רב למבנה ואף לפגוע בבריאותם של דיירי הבית. רטיבות עלולה לפגוע בקירות וכאשר לא מטפלים בנזילה, הרטיבות עלולה להתפשט ולפגוע גם בריהוט. הרטיבות גם עלולה ליצור ריח לא טוב בחלל, ליצור קילופים לקירות ועוד. מעבר לעובדה שנזילה שלא מטפלים במקור שלה עלולה להסב נזק, היא עלולה לפגוע בבריאותם של דיירי הבית. נזילה יוצרת עובש ופטריות בקיר, דבר אשר יכול לפתח בעיות נשימה בקרב כל אדם ששוהה במקום לאורך זמן. לכן, אם יש לכם נזילה, או אם אתם רק חושדים כי קיימת נזילה סמויה כלשהי בביתכם, חשוב מאוד להזמין את שירותיו של איש מקצוע באופן מידי.