איתור נזילות במצלמה טרמית

 
לקבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות, חייגו עכשיו! 09-8654990
 
אם יש לכם נזילה בבית, אתם בוודאי יודעים כי מדובר במצב שמסב אי נעימות רבה לכל אדם ששוהה בבית. אולם מעבר לכך, חשוב מאוד לדעת שנזילה שלא מטפלים בה באופן מהיר, עלולה להסב נזק משמעותי למבנה. לא פעם, הנזילה לא תבוא לידי ביטוי בטפטוף מים פעיל מהתקרה או מהקירות, אלא פשוט תגרום לכך שיופיעו סימנים שונים שיכולים להעיד על קיומה. במקרה שכזה, חשוב מאוד להזמין את שירותיו של בעל מקצוע הידוע כמקצועי ומנוסה בתחום איתור נזילות טרמי. איתור המקור המדויק של הנזילה הוא קריטי בכדי לתקן את הנזילה.
 
איתור נזילות טרמי
 
איתור נזילות במצלמה טרמית
 

אתור נזילות טרמי - במה מדובר?

 
בעבר, אם הייתה נזילה כלשהי שלא ידוע מה המקור שלה, על מנת לגלות את המקור מאתר הנזילות נדרש להרים את הרצפות או לשבור את הקיר אשר נחשדו כמסתירים תחתן או אחריהם את מקור הנזילה. הדבר כמובן היה מסב נזק לבית, אורך פרק זמן משמעותי וכמובן, מסב אי נעימות רבה לכל אדם שמתגורר בבית. במציאות הטכנולוגית המתקדמת שאנו חיים בה כיום, ניתן לאתר נזילות בצורה מתקדמת יותר, אשר לא מסיבה נזקים, אורכת הרבה פחות זמן, יעילה יותר ופרקטית יותר.

איתור נזילות במצלמה טרמית היא שיטה שבה משתמשים במצלמה מיוחדת הפועלת על קרני אינפרה אדום. המצלמה מזהה הבדלי טמפרטורה בקירות או במרצפות ועל כן, יש לחמם את המים בבית, בכדי שהמצלמה תזהה את המקום שבו יש טמפרטורה נמוכה יותר. המקום אשר המצלמה מזהה כבעל טמפרטורה נמוכה יותר הוא סביר להניח כמחביא אחוריו את מקור הנזילה שכן, צינור שיש בו חור כלשהו שגורם לנזילה, יוציא את המים החמים הזורמים בו ובשל כך, גם הטמפרטורה באזור תהיה נמוכה יותר מכל אזור אחר שבו הצנרת תקינה.

 

מדוע לבחור דווקא באיתור נזילות במצלמה טרמית?

 
איתור נזילות עם שימוש במצלמה טרמית מהווה ללא ספק את השיטה היעילה והטובה ביותר כיום. באמצעות שימוש במצלמה ניתן לגלות בצורה מדויקת ומבלי להסב נזק כלל לקירות המבנה או רצפות המבנה, את מקור הנזילה ולטפל בה באופן נקודתי ויעיל.

חשוב מאוד לבחור באינסטלטור מקצועי, אשר מבצע איתור נזילות טרמי באמצעות המצלמה המדוברת ויודע כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות, על מנת לתקן את הנזילה כמה שיותר מהר ולמנוע ממנה ליצור נזק למבנה.

א.ר איתור נזילות עושים שימוש במצלמות ביוב המוחדרות לצנרת המצלמות באופן אותנטי ומשדרות לנו החוצה את מה שמתרחש בפנים הצנרת, הביוב או המרזב. המצלמות שלנו בעצם מדמות שימוש במצלמות במעגל סגור, כך אנחנו למעשה מאתרים את הנזילה או המפגע ויכולים לתקן ללא הרס קירות או רצפה. עוד יתרונות למצלמות שלנו: קרני אינפרא אדום להצגת הבדלי טמפרטורות, טיפול ממוקד בבעיה, ומאפשרות להפיק דו"ח מפורט בסיום העבודה (קביל בבית משפט במידה ומדובר בנזק צד ג' שמצריך בירור).

 
איתור נזילות תרמי
 

כיצד תדעו שיש נזילה בביתכם?

 
מרבית הצינורות הקשורים למערכת האינסטלציה שבביתכם, מצויים מאחורי הקירות או תחת המרצפות ולכן, לרוב בלתי אפשרי לראות אם הצנרת חלודה, פגומה או שחוקה באופן כלשהו. יחד עם זאת, לא פעם נזילה יכולה להיווצר בשל צנרת שחוקה או פגומה. סימני הנזילה לא תמיד יבואו לידי ביטוי בטפטוף ובעוד שיש אנשים שידעו כי בביתם קיימת נזילת מים כי יראו טפטוף מים מאחד הקירות או מהתקרה, ישנם כאלה שידרשו להבין כי הסימנים השונים שהם רואים בביתם יכולים להצביע על נזילה.

על איזה סימנים מדובר? אם אתם רואים כי ישנם סימני עובש בקירות הבית שלכם, אם אתם רואים סימני קילוף בקירות, אם יש ריח לא טוב באוויר, אם מתפתחות פטריות על הקיר או על התקרה, אם יש סימן רטיבות על הקיר או התקרה על אף שלא רואים טפטוף- הגיוני מאוד שהדבר נגרם כתוצאה מכך שיש לכם נזילה ממקור כלשהו בביתכם ועליכם לבחור בשירותיו של מאתר נזקי מים מקצועי ומומחה בתחום, אשר יאתר את המיקום של הנזילה ויבצע את התיקון המתאים.

 
איתור נזילות
 
איתור טרמי
 
איתור נזילות במצלמה תרמית