איתור נזילות ביוב

 
 
בעיות שונות בצנרת הביוב עלולות ליצור אי נעימות רבה לכל אדם שמתגורר בסמוך למערכת הביוב. כיום, תחום האינסטלציה מפותח ומתקדם מאוד, כיאה למציאות הטכנולוגית המודרנית שאנו חיים בה ובשל כך, ניתן לאתר נזילות ביוב או כל בעיה אחרת בצנרת הביוב בצורה הטובה, המהירה והיעילה ביותר וזאת בכדי לספק את המענה הטוב ביותר לבעיה או לנזילה. לא פעם, ישנם סימנים שונים המעידים כי קיימת נזילה מהביוב. אולם, איתור מיקום הנזילה איננו דבר פשוט. חשוב לדעת שאם יש נזילה בקווי הצנרת של הביוב, אם לא מוצאים את המקור שלה בזמן ומתקנים אותה, היא תלך ותיצור נזק משמעותי יותר בסביבה בשל העובדה שמי השופכין שדולים מחוץ לביוב, מושכים אליהם חיידקים ומזיקים שעלולים לפגוע בבריאותו של כל אדם המצוי בסביבה.
 
איתור נזילות מים וביוב
 

כיצד מתבצע איתור נזילות מים וביוב

 
בכדי לאתר נזילות ביוב, יש צורך לצלם את קווי הביוב ולבחון היכן ממוקם המקור של הנזילה. נזילה בקווי הביוב יכולה לנבוע כתוצאה משורשים שחדרו לצנרת, מפגם כלשהו באחד מהצינורות, מעצמים זרים שנתקעו בצנרת ועוד. מכיוון שהצנרת של הביוב נמצאת עמוק באדמה, בלתי אפשרי לראות באופן שטחי מה גורם לתקלה או לבעיה בביוב או היכן מצוי מקור הנזילה. צילום קווי ביוב יכול לאתר בצורה מדויקת את מקור הנזילה, מבלי לחפור באדמה או להסב נזק מסוג אחר. הצילום מתבצע במצלמה טרמית בעלת קרני אינפרא אדום ולאחר שמוצאים את המקור של הנזילה, לא פעם ניתן לתקן את הבעיה שבגינה נוצרה נזילה באופן נקודתי, אולם, חשוב מאוד לדעת שלא פעם בכדי שהנזילה תפסק, יהיה צורך להחליף את הצנרת כולה או חלקים שונים מהצנרת וזאת בשל צנרת שחוקה מדי, צנרת שלא הורכבה בצורה נכונה ובשל כך ניזוקה ועוד.
 

כיצד מצלמים את קווי הביוב

 
כאמור, גילוי נזילות בביוב מתבצע באמצעות איתור נזילות טרמי. הצילום יתבצע במספר שלבים:

בשלב הראשון איש המקצוע יחדיר מצלמה מיוחדת לתוך הצנרת. המצלמה היא בעלת ראש מסתובב ובשל כך, היא יכולה לבצע סיבוב צילום של 360 מעלות במקום שבו היא מצויה. את המצלמה המדוברת מרכיבים על רובוט משוכלל. ניתן לצפות במה שהמצלמה משדרת מתוך הצנרת בו ברגע.

בשלב השני, איש המקצוע יבין מהו מקור הבעיה או הנזילה, בהתאם לצילום.

בשלב השלישי, איש המקצוע ינפיק לאדם דו"ח נתונים כך שבמידה והוא מעוניין לתבוע את הקבלן על ליקוי צנרת כלשהו, תהיה לו הוכחה לכך.
לאחר שמסיימים את שלב איתור הנזילה, מגיע שלב התיקון.

 

תיקון נזילות וסתימות ביוב

 
לאחר שמאתרים את מקור הנזילה או הסתימה, יש צורך לפעול בהתאם. אם מדובר בסתימה בסדר גודל משמעותי, יש צורך להשתמש בשירות רכב ביובית אשר בכוחו לפתוח סתימות ביוב בצורה הטובה ביותר. אם מדובר על נזילה מהביוב, לאחר שמאתרים את המקור לנזילה, יש צורך לבחון האם ניתן לתקן את הצינור הבעייתי או שמא יש צורך להחליף לחלוטין חלקים בצנרת או את הצנרת כולה. מי שיכול לטפל בעניין בצורה הטובה ביותר הוא איש מקצוע העוסק בתחום איתור ותיקון סתימות ונזילות בביוב, בצורה מקצועית ומנוסה.
 

כיצד בוחרים אנשי מקצוע לצורך איתור נזילות בביוב

 
אם אתם מזהים סימנים שיכולים להעיד על סתימה במערכת הביוב שלכם או על נזילה כלשהי, זה הזמן שלכם להזמין אנשי מקצוע העוסקים בתחום אאיתור נזילות ביוב בצורה המתקדמת והיעילה ביותר שיכולה להיות. כמובן שחשוב מראש לוודא כי מדובר על אנשי מקצוע בעלי ותק וניסיון בתחום איתור נזילות וכן, בעלי יכולת מקצועית לאתר כל נזילה או סתימה בביוב בצורה מהירה, קלה ונוחה, על מנת להעניק לה את המענה המתאים.

 
אולי יעניין אותך גם: