איתור נזילות מים בבית

 
 
נזילה בבית עלולה להסב נזק רב למבנה, אך מעבר לכך, היא יוצרת אי נעימות רבה לכל אדם שמתגורר בבית. לא פעם, הנזילה יוצרת טפטוף קבוע מאחד הקירות או מתוך הרצפות, בפאנלים ועוד. אך לעיתים קרובות הנזילה לא תבוא לידי ביטוי בטפטוף מים כי אם בסימנים אחרים. מכיוון שנזילה שלא מטפלים בה בצורה הטובה ביותר תוך פרק קצר, עלולה ליצור נזקים חמורים, הרי שמיד כאשר מבחינים בסימנים שיכולים להעיד על נזילה ממקור כלשהו בבית, יש ליצור קשר עם אנשי מקצוע העוסקים בתחום איתור נזילות בבית. אנשי מקצוע הידועים כמומחים ומקצועיים בתחום ידעו כיצד לאתר את מקור הנזילה בצורה מהירה וקלה, מבלי להסב נזק למבנה.
 
איתור נזילות בדירה
 

כיצד מאתרים נזילה בבית?

 
אם בעונת החורף התקרה של הבית שלכם או הקירות מתחילים לטפטף, חשוב מאוד שתזמינו אנשי מקצוע בכדי לבדוק את האיטום שלכם. אם האיטום שלכם לא מספיק איכותי או כבר שחוק ודורש החלפה או תיקון, הגיוני מאוד שהנזילה נובעת כתוצאה מכשל באיטום. אם אתם חושדים כי הנזילה איננה נובעת מכשל כלשהו באיטום ומקור הנזילה מצוי מאחורי אחד הקירות שלכם או מתחת לרצפות, יש להזמין אנשי מקצוע העוסקים באיתור נזילות. כיום איתור נזילות מים בבית מהווה תהליך קל ונוח יחסית שכן, קיימים מכשירים משוכללים ומתקדמים לצורך איתור הנזילה כגון: מצלמה תרמית או חיישני גז מיוחדים הרלוונטיים לשיטת איתור נזילה באמצעות גז.

מצלמה תרמית המבוססת על קרני אינפרה אדום, יכולה לזהות הבדלי טמפרטורות במשטחים שונים. על כן, טרם משתמשים במצלמה, מחממים את המים בבית. המים שעוברים בצינורות אמורים להיות חמים, אך במקום שבו ישנה נזילת מים בשל סדק או חור בצינור, המצלמה תזהה שהטמפרטורה נמוכה יותר מהטמפרטורה המצויה בכל אזור אחר בקיר וכך ניתן להסיק היכן מקור הנזילה ולטפל בו באופן נקודתי.

 

איך מתבצע איתור נזילות בבית באמצעות גז?

 
באיתור נזילות בגז מחדירים גז ידידותי ולא מסוכן לצנרת ולאחר מכן, עוברים לאורך הצנרת עם חיישן מיוחד שיכול לזהות את הגז. במקום שבו ישנו סדק או חור בצנרת הגז יפלט החוצה, החיישן יזהה את הגז וכך יהיה ניתן לזהות את מוקד הנזילה בצורה יעילה ולטפל בו באופן נקודתי.

כיום ניתן לתקן מקור נזילות בבית מבלי להסב נזק לקירות או לרצפות הבית בשל הצורך להרים את הרצפות או לשבור את הקיר בכדי לחשוף את הצנרת ולחפש את מקור הנזילה בה. לכן, חשוב מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום איתור נזילות מים בבית.

 

מה יכול להיות המקור של נזילה בבית?

 
אם יש לכם נזילה כאמור בביתכם, או סימנים היכולים להעיד על נזילה כלשהי כגון: סימני רטיבות על הקירות, סימני עובש על הקירות, סימנים של התקלפות על הקיר, ריח לא טוב בחדר כלשהו בבית ועוד, סביר להניח שיש לכם נזילה. נזילה יכולה להיות מהתקרה וזאת בשל כשל כלשהו באיטום הגג שלכם. לא פעם, איטום הגג לא מספיק איכותי, שחוק או פשוט לא אטמו מספיק טוב את הגג ולכן, יכולה להיווצר נזילה. נזילה בשל איטום כושל של הגג תבוא לידי ביטוי בעיקר בימי החורף הקרים והגשומים שאז ישנה הצטברות של מים על הגג. גג שלא אטום כדי הצורך לא יצליח למנוע מהמים לחלחל למבנה.

מלבד נזילה בשל כשל באיטום הגג, הנזילה יכולה לנבוע כתוצאה משחיקה על הצנרת המצויה מאחורי הקירות בביתכם או מתחת למרצפות, אשר גרמה לסדק או חור בצינורות. צנרת חלודה או שחוקה היא בחלט צנרת שיכולה לגרום לנזילות ולכן, לא פעם אין מנוס מלהחליף אותה לגמרי.

לא פעם נזילה יכולה לנבוע מהקירות כתוצאה מאיטום לא מספיק איכותי של הקירות. גם במקרה הזה מדובר על נזילה שתופיע בעיקר בימי החורף הגשומים שאז, הקירות שלא אטומים באופן מספיק הרמטי, לא יצליחו למנוע את חדירת מי הגשמים לתוך המבנה.