איתור נזילה בגינה

 
לקבלת הצעת מחיר ללא כל התחייבות, חייגו עכשיו! 09-8654990
 
 
כאשר מדובר על נזילה בתוך הבית, לרוב היא תבוא לידי ביטוי בסימנים שונים שבגינם ניתן לשער שקיימת נזילה ואז להזמין איש מקצוע שיאתר את הנזילה ויתקן את הבעיה שבגינה הנזילה נגרמה. אולם, כאשר מדובר על נזילת מים בגינה, מרבית הפעמים כלל לא מודעים לקיומה. יחד עם זאת, חשוב מאוד להיות ערים למקרה שבו ישנה נזילה כלשהי בגינה ואם יש לכם חשד כי קיימת נזילה כלשהי, חשוב מאוד להזמין איש מקצוע מנוסה בתחום איתור נזילה בגינה
 
איתור נזילה בגינה
 

כיצד מתבצע איתור נזילות בחצר?

 
ניתן לאתר נזילה בגינה באמצעות כמה שיטות: ראשית כל, ניתן להשתמש במצלמה טרמית אשר פועלת על ידי צילום בתאורת אינפרא אדום לפי הבדלי טמפרטורות. הזיהוי מסמן איפה ממוקמת הנזילה.

שיטה נוספת לאיתור מקור נזילה בגינה היא להשתמש בחיישן גז הפועל לאיתור נזילות ממערכות מים בגינה. חיישן הגז רלוונטי מאוד גם עבור איתור נזילות בתוך מבנה. בשיטה זאת, איש המקצוע יעבור לאורך קו הצנרת שבגינה, כאשר באמצעות החיישן המיוחד הוא יחפש נזילת גז. מראש מחדירים לצנרת גז לא מסוכן, ובמקום שבו מצויה מקור הנזילה, החיישן יזהה את הגז שעולה כלפי מעלה ומתריע על כך. כאשר מוצאים את מקור הנזילה, ניתן לטפל בה באופן הרמטי ויסודי.

אם יש לכם חשד לנזילה כלשהי בגינה, חשוב מאוד שתבחרו במומחה לאיתור נזילות מים, באמצעות המכשור הטוב והמשוכלל ביותר הרלוונטי לצורך איתור מדויק של הנזילה. כמו כן, חשוב לוודא כי איש המקצוע הוא בעל ניסיון בתחום והמלצות.

 

מדוע חשוב לטפל בזמן בנזילה בגינה?

 
לא מעט גינות מכילות צינורות מתחת לפני האדמה בגינה. בעיית אינסטלציה בגינת הבית, לא פעם דורשת מדיירי הבית לאתר את מקור הנזילה וזאת בשל העובדה שלא תמיד מקור הנזילה נראה לעין. חשוב מאוד לדעת שבמרבית הפעמים יהיה בלתי אפשרי לאתר את מקור הנזילה בגינה, ללא ציוד אינסטלציה איכותי ומתקדם הרלוונטי לצורך גילוי מקור נזילה בגינה.

במקרה שבו יש חשד לנזילת מים בגינה, צורת הפעולה של הנזילה המדוברת שונה מאיתור נזילות בבית. ראשית כל, בשל העובדה שקשה הרבה יותר לאתר סימנים המעידים על נזילה בגינה, עד שמבחינים בסימנים הללו בזבוז המים בגין הנזילה יכול להיות משמעותי מאוד, בשונה מנזילה בתוך הבית שניתן לראות את הסימנים שלה באופן מהיר יחסית. מעבר לפגיעה הכלכלית שיכולה להגרם כתוצאה מנזילה סמויה בגינה, הרי שנזילה מעין זאת יכולה במהלך הזמן לפגוע בגינה באופן מהותי. כך לדוגמא: עודף מים בדשא עלול להרוג אותו וכן, אם הנזילה נמצאת מתחת לבטון, מחיר התיקון יהיה גבוה יותר.

 

מהן הסיבות לנזילת מים בצנרת הגינה?

 
ישנן סיבות שונות שבגינן יכולה להיווצר נזילת מים בגינה. כך לדוגמא: בכל מצב שבו מתרחשת חדירת שורשי עצים לתוך צנרת המים או לחיבורים שבין צנרת אחת לשניה, יתכן שיגרם נזק לצנרת שבגינו תהיה נזילה. לא פעם, הנזילה יכולה להגרם כתוצאה משימוש לא נכון בכלי עבודה במהלך עבודה בגינה, מסגירה לא תקינה של חיבורים בצנרת על ידי בעל המקצוע שביצע את העבודה בגינה וכן, בשל תזוזות טבעיות באדמה. מדובר על מגוון גורמים שעלולים ליצור נזילה בגינה ועל כן, חשוב מאוד להיות ערים לגורמים המדוברים ובמידה ועולה החשד כי ישנה נזילה בגינה הביתית שלכם, לפנות באופן מהיר לאיש המקצוע הנכון והטוב ביותר לצורך איתור נזילה בגינה והענקת מענה תואם לבעיה שבגינה נגרמה הנזילה.